dust8

Jak se zajistilo dle Bible, že se zvířata na Noemově arše nepožírala mezi sebou?

A celou dobu tam byl Noe s rodinou jen na vegetariánské stravě?

Odpovědi
Kepler

Noemova archa je samozřejmě blbost, jako každý náboženský plod, ale pár týdnů by to mohlo fungovat. Šelmy a býložravce držet odděleně a mít dostatek píce pro vegetariány. No a Noe s rodinou by to snad nějak vydržel i na té pšenici. Možná by si čórli nějaké to sele.

Pepa25

Nijak. Příběh to neřeší. Stejně jako spoustu dalších detailů (viz anglický odkaz, kde zmiňují také napájení vodou, krmení, vyměšování atd.)

Zdroj: https://ratio­nalwiki.org/wi­ki/Noah's_Ark#How_did_No­ah_care_for_the_a­nimals_on_the_bo­at.3F

Kelt

Nehledej v tom logiku a uplatnění přírodních a jiných zákonů. Jedná se o určitý příběh, mnohokrát vyprávěný, velmi starý, který vypráví o boží moudrosti a všemocnosti. V době svého vzniku neměli lidé takové zkušenosti a znalosti a mnohé věci si nedovedli vysvětlit. Tak vznikla tato pověst, nebo jak tento příběh nazvat.

Roman71

je to událost, která se stala 2370 let před naším letopočtem.
Stopy po této potopě lze najít snad na všech skalních masivech po celé planetě. Biblický záznam se zmiňuje o tom, že zvířata byla umístěna v arše do svých oddělení a Noe měl dostatek potravy nejen pro ta zvířata. Detaily jsou vynechány, víceméně nepodstatné. Důležité je, že díky pokynům, které dostali Noe s manželkou a jeho tři synové s manželkami, dostali příležitost si zachránit život. Důležité bylo tyto pokyny přesně dodržet, aby byl výsledek jistý. Ano, Noe i s rodinou byli na vegetariánské stravě.

Ježíš dnešní dobu v proroctví o posledních dnech také přirovnal k Noemově době v tom, že lidé nevěnují pozornost plnícím se předpovědím, kázání dobré zprávy o Božím království a blížícím se závěru systému věcí, dokud se nestanou přímo před jejich očima. To už ale na reakce bude pozdě, stejně jako když vypukla předpovídaná potopa.

elkon

Když tě to zajímá, tak si to přečti.

led

Berte Noemovú archu ako symbol vzájomnej znášanlivosti a tolerancie napriek rozdielným povahám… Nie skutočný príbeh.

Uvedomte si, že Noe konal na Boží príkaz.
A Boh vo svojej predvídavosti zatvoril žravosť a pocit hladu do Pandorinej skrinky a nastolil počas tejto záchrannej akcie mier medzi všetkými jej účastníkmi.
A tak si všetci ľudia, i zvieratá, aj vtáci, hmyz, tiež ryby vo vode okolo lode, vlastne všetko živé a neživé na Arche a okolo nej navzájom pomáhali.
A keď po pristáti všetci z lode vystúpili, boh nastolil opäť všetkým ich prirodzené vlastnosti.
Odkiaľ to viem? Od straky, ktorá videla, ako opica ukradla zlatý plavebný denník a z vytrhaných strán si robila čiapky. Preto sa nezachovali o tejto záchranné plavbe žiadne písomné doklady a my sa musíme spoliehať na chabú pamäť detí detí detí… detí detí účastníkov zájazdu.
Dobrú noc a krásne sníčky.

dubraro

Podle Bible nijak, tam se to neřeší. Ve filmu Noe (Noah, 2014) je to vyřešeno tak, že zvířata jsou po dobu plavby uspána.

arnoldek

jsi dement? Je to fikce.