Jechout

Jak se zachovat při podvodu který se mi stal při koupi nového telefonu na inzertním serveru

Dobrý den, minulý týden jsem si zakoupil na inzertním serveru bazos.cz mobilní telefon. Po domluvě s inzerentem jsem poslal na jeho bankovní účet finanční částku ve výši 5.700,– Kč. Po opakovaném kontaaktování pána jsem se dočkal odpovědi že telefon odešle následující den. Už je to týden co pán nekomunikuje, telefon stále nedošel a peníze jsou také pryč. Chtěl bych se zeptat jak se v takovémto případě zachovat. Pokud vím, jedná se o podvod a škoda způsobená inzerentem je 5.700,– Kč což už je trastný čin. Chtěl bych se proto zeptat co vše si mám sebou na podání TO vzít, jak velká šance je že získám moje peníze zpět a jak se to celé řeší. Na obchodníka vím číslo účtu kam byli peníze zaslané a jeho telefon na kterém je nedostupný. Více bohužel nevím. Předem mockrát děkuji za všechny odpovědi. Děkuji a přeji všem krásný den.

Nejlepší odpověď
zzzzz

To tr. Oznámení podej co nejdříve. Požádej písemně policii o bloknutí jeho účtu (nech si to napsat do své výpovědi). Škodu můžeš vymáhat v trestněprávním řízení, což je pro tele lepší, neplatíš za to soudní poplatky. Mohl by ses domáhat i svých peněz v občanskoprávním řízení, ale zde by si u podání žaloby platil poplatek. Doporučuji tu policii. Jak dlouho to bude trvat, to ni nepoví nikdo.

Nakupuji přes net často, ale nikdy neplatím předem.

Další odpovědi
Kamionacka09

Tohle je nejhorsi nakupovani,posilat nekomu penize predem-to vetsinou smrdi podvodem.

Drap

Všechny věci co kolem toho máš. Podat trestní oznámení a informovat provozovatele stránek.

Beer4Real

běž hned podat trestní oznámení. pokud znáš číslo účtu tak by neměl být problém po domluvě s bankou a policií najít jeho jméno a adresu.
moc nečekej, pán se ti už těžko ozve

anonym

Nechci se prodejce nijak zastávat, ale zkusil bych ještě jednu věc:
Zajdi na poštu, jestli tam náhodou nemáš zásilku. Škoda, že při komunikaci s prodejcem jsi nepožadoval podací číslo zásilky-dá se vyhledat na stránkách pošty, kde zásilka je.
Ono se taky mohlo stát to, že pošťák byl líný, nezazvonil, jen vhodil lístek že máš zásilku na poště a to oznámení se mohlo ztratit. Vím o čem mluvím, jelikož už nejméně 2× jsem to řešil.
Pak taky prodejce nemusí být dostupný-dovolená, nefunkční net, nesedí u toho furt, nemocnice apod.
Začni tedy tím nejjednodušším a zajdi se zeptat na poštu a pak teprve řeš dál.