Jak se zachovat k kámošovi?

Známe se leta, nikdy jsem po něm nic vážného nechtěl, až jednou, kdy mne záchranka sebrala na ulici a potřeboval jsem pár věcí přivezt do nemocnice. Vše připravené doma v tašce kromě pár věcí, nabíječka k MT, pedikúra. Řekl mi že chce jít na pivo. Po léta nebyl měsíc, aby něco nechtěl udělat, sehnat…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Můj názor...

Právě jsi přišel o pseudokamaráda, žádná škoda.

Další odpovědi
anonym

Můj názor...

Není to „kámoš“ – ´nemusíš´ se k němu tak chovat…
Přejdi to, ale pro příště je zbytečné, aby ses kvůli němu omezoval nebo snažil.

Stingo

Můj názor...

V nouzi poznáš přítele. A on přítel evidentně není. Žádná zodpovědnost, jenom zábava.

iceT

Můj názor...

Řekni mu ať si na to pivo teda jde,ale pro příště ať se obrátí jinam,až bude něco potřebovat udělat,sehnat…
Tohle bych udělala já,ačkoliv to není moc pěkné.

marci1

Můj názor...

Jsou typy lidí, kteří Vás dokáží využívat, kamarádí se, ale když potřebujete něco Vy, tak to pro Vás neudělá. Kamaráda člověk pozná právě v té největší nouzi. Pokud Vám Vaši pomoc nedokáže „oplatit“, tedy také Vám pomoci, tak to asi není kamarád, ale jen známý, který Vás využívá. Holt my dobráci, to máme těžké ! 🙂

briketka10

Můj názor...

já bych to nepřešla a poslala ho do někam !!
takovýho maníka má teta a strejda v Brně za
to, že ho můj strejda neodvezl na benzinku
pro 3 litry benzínu do sekačky se urazil a ani
nepřišel na koledu, přitom na tu pumpu je to
asi 500m, no je to jen zvyk otravovat přátele
s každou krávovinou nic nedávat jen brát až
to jednou druhýho omrzí a řekne si dost a
přestane půjčovat peníze, nářadí, které se z
nějakého důvodu nevrací zpátky a ten dotyčný
se potom diví proč to tak je :(

Mirdas

Poslat do ..... (natvrdo)

kesim

Poslat do ..... (natvrdo)

V nouzi poznáš přítele…

gagaga

ja bych to presla… ( ale pamatovala bych si to ) ,
ale urcite bych mu to nevycitala…a " nevyhrozovala " , ze az bude potrebovat pomoc on, tak ja taky nepomuzu..
nemam takovou povahu..pomohla bych i tak
a verim, ze by se naopak chytl za nos

ja pomaham rada, ale vsichni znami o me vedi, ze me se musi ptat uplne jako posledni :))
proste : kdyz uz zkusi a vycerpaji vsechny okolo.., tak pak " muzou " zavolat teprv me :)

  • iv-

iceT

  • iv-,Váš postoj naprosto chápu,taky ho tak praktikuju,ale je varianta ocamcaď pocamcaď,člověk se za nos nechytí,pokud ho do něj nějakou narážkou netrefíte,čili nenaznačíte,že i jednostranná neustálá pomoc i když se jedná o prkotiny má nějaké své hranice, a druhý by snad měl i mít právo jednou o tu pomoc požádat také,i kdyby to mělo být jen jedinkrát.

Půjčím\dám kamarádovi jednou týdně 25kč,když mu na něco chybí a nechci drobné zpátky,ale za měsíc je to už 100kč,vynásobím několika týdny nebo měsíci a pak mi dojde,že nikomu rohožku dělat nebudu,i když tím pomáhám druhým.Nejsem žádná nepřejícná mrcha,která vyčítá kdeco,ale lidé mají právo chování,které věnují druhým také očekávat nazpátek.

gagaga

ice …
ja napsala jaka jsem ja ..
kdyz Vas nekdo zada " o pomoc " takhle vicekrat, to uz je zneuzivani, to nema s pratelstvim nic spolecnyho
ja takove lidi na stesti ani v okoli nemam
ani bych takove kamarady nemela ..ani bych je kamarady nenazvala … :(
to bych radsi byla sama :)
my s prateli si na zadna prava..pravidla­..oplaty nehrajeme ..nikdo od nikoho neocekava : neco za neco ..
nepremyslime o tom tak..
jedname automaticky
nepremyslime nad tim, kdo u koho byl naposledy..kdo komu posledni volal ..
:)
tohle preju kazdemu
ja nezneuzivam nikdy nikoho, ale ani sama bych s enenechala nikdy zneuzivat
chyba je podle me na obou stranach
ja osobne bych nepujcila nikdy nikomu podruhe, kdyby mi tu prvni splatku nevratil vcas
proste by si to nikdo ke me ani nedovolil

  • iv-

iceT

No,konkrétně toto Půjčím\dám kamarádovi jednou týdně 25kč,když mu na něco chybí a nechci drobné zpátky,ale za měsíc je to už 100kč,vynásobím několika týdny nebo měsíci a pak mi dojde,že nikomu rohožku dělat nebudu,i když tím pomáhám druhým…
byl samozřejmě jen příklad,abychom se pochopily.Ani já nejsem taková husa,která by se nechala zneužívat.Jen jsem vyjádřila to na co se tazatel ptá a co bych udělala já,protože podle mého by se měl tazatel podle jednání rádobykámoše zařídit.Vidím to u svých sousedů,jsou ještě mladí,skoro děcka,ale není den aby na mě několikrát nezvonila mladá,že potřebuje trochu mouky,jedno dvě vajíčka,vyloupat třešně na buchtu,protože nestíhá,udělat masový kuličky k rajské omáčce,což je otázka půlhodiny,protože nestíhá…Naposledy přišla jestli nemám kvasnice-neměla jsem,do zásoby je nekupuju,jen když je do něčeho budu hned dávat.A když jsem je neměla,tak se mě nadrzo zeptala ,jestli jí je nepůjdu koupit.A když jsem řekla,že ne,že jsem předtím dvě hodiny zmrzala venku,tak jestli jí aspon nepůjčím na ty kvasnice.:-)
Takže si myslím,že není hezkou oplátkou,po xté snaze pro jednoho druhému říct,sorry jdu na pivo a nemám čas.

gagaga

tak to jo ! :)
ja uz se lekla, ice , ze by jste opravdu takove kamarady mela :)
ale stejne smekam, ze na sebe nechate nekolikrat denne zvonit a jeste pujcujete vajicka ..to u me by neporidili
ja ale chci a potrebuji svuj klid, me by to obtezovalo
at si o me klidne mysli , ze jsem svine …me osobne o nazor sousedu nikdy neslo ..ale ja bych tohle nesnesla
ja proste rozlisuju " pomoc " a " pomoc " ( vyuzivani, zneuzivani ) ..na to ja mam tykadla :)
s takovejma mladejma sousedama jako mate Vy, s tema bych vybehla ..
( ja jsem ale vazne hnusna, ze me si priklad rozhodne neberte ) :)

  • iv-

P.S. mam sousedku, chodim k ni na cajiky ..pece mi dobrutky..je to pani 77 let, ta je rada, ze k ni nekdo prijde.. a ja ji zase vzdycky , kdyz jedu nakoupit do mesta beru sebou ..
ale delame to obe proto, ze se mame tak nejak sousedsky rady .. ( vykame si ) -iv-