plebs

Jak se zachovat a chránit před agresivním potulným psem?

Policista voják nebo občan zbrojnoš nemá problém ale jak invalida, stařec nebo dítě.

Nejlepší odpověď
Drap

To co píše Filip jsou nesmysly.
Že bys natrefil na takového psa, je pravděpodobnost téměř nulová. Pokud už přece, tak je to způsobeno výchovou toho psa od mládí/nebo spíše nevýchovou/, a rakový pes by se neměl vůbec ve veřejném prostoru objevit. Žádný pes se s takovou povahou nenarodí. Celá řada psů však může být vyprovokována k agresivitěi chováním někoho jiného, popřípadě nepřirozeným zvukem a podobně. Nejlépe si takové=ho psa nevšímat, nemávat rukama, zůstat stát a nedívat se mu přímo do očí, ale psa sledovat. Začít po něm čímkoli házet, je nesmysl, stejně jako hulákat, mávat rukama a podobně. Pokud toto začneš dělat máš velmi blízko k tomu, aby tě skutečně napadl. V každém případě lze zavolat policii a oni jsou většinou vybaveni a psa odchytí. Pokud pes vrčí , štěká a řítí se na tebe, tak signalizuje něco nepěkného. Potom je nejlepší zůstat stát, a připravit se na to, že pokud by zaútočil, tak abych jeho útok mohl vykrýt rukama. Pokousaná ruka se poměrně rychle a dobře zhojí. To jsou však velice vzácné případy. Pokud se pes na tebe řítí, poskakuje vlní ocáskem, je pravděpodobné, že je to mladý pes a chce si jen hrát. Většinou se tak chovají mladí psi, kteří nejsou doposud vhodně asociovaní a stačí na ně většinou křiknout. Můžeš použít povel nesmíš. popřípadě fuj. Pokud přece by pes chtěl skákat, stačí ho prsty klepnout přes čumák a křiknout ne. Nemusí to být rána, abys psa zabil, ale stačí mírně klepnout horní strany čumáku.
Obdobné je to při jízdě na kole. Pokud pes za cyklistou běží, neni asociován a málo s s cyklisty potkává. Zastavím , nechám se psem očichat a ve většině případů mohu pokračovat. Za kolem běží psi, kteří to neznají a člověk na byciklu se nechová přirozeně a tím je psům podezřelý.

Další odpovědi
Filip84

Ty vole, to jsou starosti! 🤦‍♀️

Podívej, kdysi se prodávaly, pro velocipédisty, biče na psy, bez legrace. Je to logické, protože pes má pud takového velocipédistu lovit (zvláště, když je těch psů víc, že), no a není problém si takto rozbít rypák, když se ti tři vořeši zamotají do kola.

Úplně otevřeně a na rovinu: dítě má doprovod, nebo by ho alespoň mělo mít, přiměřeně k věku, ne? Rodiče, prarodiče, učitelku ve školce, družinářku v družině. Nebo tak něco a podobně.

No a „invalida nebo stařec“? Může si koupit pepřový sprej, takový ten „gegen Hunde“, co prodávají ve zbraních, nebo armyshopech, aby jsi s ním mohl do Říše (protože jinak je pepřový sprej Verbotene Waffen. Psi mají docela silný čich, funguje to docela dobře.

Jestli už nezvládnou ani to, tak mají sedět doma na prdeli a ven chodit, jako to dítě. Tak to prostě je, život není krásný! 😃

Dochy

Také nemívám se psy problém. Chce to psa chvilku sledovat. Obvykle nabídnu ruku k očuchání a jsme kámoši. Hlavně se k žádnému psovi nelísat pokud pes nenaznačí, že na to má náladu.
Pokud je pes viditelně nervózní, tak hlavně zachovat klid. Nálada je nakažlivá a většina lidí má dost silnou vůli aby ji (alespoň na venek) dokázala ovlivnit.

plebs

Na př. v jedné vísce na Praze východ se občas potulují agresivní hafani místního podnikatele.
A konšelé mají doporučení, vylézt na strom na plot, na auto potom hledat kmen stromu nebo zeď na opření pří útoku hafana a tím o co se vzepřít. Dále, cílem psů je usmrtit proto chraňte krk hlavu, zápěstí a slabiny stehen.
Podle mého je to vynikající rada ovšem být starostou tak v okolí nechám přistavět žebříky ke stromům pro snadnější útěk na stromy.

Filip84

plebs: Tak to, co popisuješ, to je extrém, a v takovém případě Ti pomůže leda tak palná zbraň.

Protože, víš co, pes je smečkové zvíře. Ano, kdyby někomu utekl, ze zájmového chovu, nějaký kot ekstra mocny, třeba tygr, tak koti loví sólo, no a číhají a … Ale pes, pokud teda nemá vzteklinu, není vyhladovělý za jistou hranici, že zapomene na socialisaci, nebo není jinak nemocný (i psi bývají pacienti s hlavou, akorát, že potom nechodí na psychoterapii, ale na injekci a putují „do kompostu“), tak pokud je sám, tak ho zaženeš. Takového domácího hafana jednou mázneš přes záda, když už to musí být, zakvičí a je od něho pokoj. Ale jak už jsou ti psi tři, tak je to smečka, která má vůdce.

Ty, normálně mívám spíš problém, když jdu se sukou. Když jdu sám, tak nic, já se psy nemívám problém, no ale to víš, některé suky jsou na suky agresivní. A není to vůbec nic mimořádného. Neděje se to denně, ale čas od času se stane – hlavně, když ta druhá suka je velká, že.

Na to, co popisuješ, by muselo mít dítě, nebo invalida, Kalashnikov, tak jako, víš co, afghánské dítě! 😅

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.

jirka F

Kdyby tě to zajímalo tak jsem tvojí odpověď nenahlásil já!