Jak se zachovat?

Jak se slušně zachovat, když s někým hovoříte a on (ona) během hovoru přijímá a odesílá SMS ?

Nejlepší odpověď
anonym

Utnout s takovým komunikaci a odejít. To samé se stává i mně, když prodávám, tak zákazníkovi zazvoní mobil a on se začne vykecávat, tak jdu od prodejního pultu na sklad doplňovat zboží. Jsou to hovada, naštěstí to nedělají všichni. Dokonce jsem se s tím setkal i v bance, uředníce se domlouvala s klientem a ten si klidně začal telefonovat. Jsou to takoví Bohouši Stejskalové.

Další odpovědi
Drap

Řekl bych : ,,Vidím ,že nemáš čas ." A hovor bych ukončil

manon

Jde o to, kdo to je – podle toho bych reagovala – bude-li to prodavač, řeknu nashledanou a jdu pryč, bude-li to třeba kolega, tak řeknu – stav se, až si to vyřídíš, nechci Tě zdržovat a taky půjdu…

anonym

Funguje na to udělat „čelem vzad“, procedit mezi zuby: Domluvíme to, až budeš mít čas" a jít si po svém. Zažila jsem jedno takové pako – přítel kamarádky. Naštěstí brzy i ona přišla na to, že je to pro život naprosto nepoužitelný tvor.
Bohemico, je to urážka, něco takto řešit. Urážka člověka, který bezradně stojí vedle a neví, jak na takovou bezohlednost zareagovat.
Stát se může, že si vzpomenu na něco důležitého, omluvím se a řeším to ihned. Ale většina věcí není tak akutní, aby nemohla počkat.

hanulka11

Je to neomalenost.Tak bych se omluvila, že ruším a až si to napíše můžeme pokračovat-zda o to stojí.
Jak ses zachovala ty?

Conchus

Omluvit se neodkladnou záležitostí a odejít. Nemá smysl takovým lidem něco vysvětlovat.

Natty*

Ukončit konverzaci. Toto chování je nedůstojné a pro některé i nepřístupné. Každopádně to není slušné.

anonym

Počkala bych až se mně bude zase věnovat i kdybych měla čekat věčnost.
Doplňuji:
A třeba bychom spolu mohli i normálně hovořit. Však už jsem mluvila s lidmi, kteří si hráli s mobilním telefonem a v pohodě – nikoho jsem nerušila.

Damiana

Na to řeknu: Hele, klidně si piš, nebudu tě rušit. Já už stejně musím jít – ty moje hadry začínají vycházet z módy…

mosoj

Po poslední zkušenosti mně tato otázka od tebe nesedí!
Jak se zachovat ?

anonym

ad. Hanulka11– já jsem v takových situacích docela nečekaně nejistá.