Littl3

Jak se vyznat ve strunách na kytaru ?

Jsou tam nějaká 010 011 012 atd co to znamená ?

Nejlepší odpověď
honzikd

Ta čísla značí průměr struny v palcích. Tzn. lze z něj odvozovat „tvrdost“ struny (jak moc velkou sílu bude třeba vyvinout na stisk) Na různé styly se dost často používají jiné průměru strun – to proto, že silnější struna déle zní. Bluesoví kytaristé používají klidně i 13. Na super-rychlé riffy se zase používají třeba jen 8. (Celou dobu mluvím o elektrické kytaře)
Ale také samozřejmě dost záleží na preferencích kytaristy.
Vzhledem k tomu, že se na toto ptáte, předpokládám, že jste začátečník – proto bych doporučil nějaké jemnější struny, než si na to Vaše prsty zvyknou.
Namáhaní krku je dost okrajová záležitost, i western akustiky (pokud to není zrovna hodně velký lowend), má v krku táhlo, které pnutí strun vyrovnává.

Další odpovědi
ponovotny

to jsou tvrdosti- čím vižší číslo tím tvrdší struny. Je dobré vědět jaké máte na kytaře, protože když dáte moc tvrdé budete moc namáhat krk
Doplňuji:
desítky nebo jedenáctky bych viděl na na elektriku
jedenáctky dvanáctky na většinu akustik
trináctky jen na kytary, které to vydrží ;)

ponovotny

vyžší samozřejmě ;)

Děda Louda

Samozdřejmňe.