bolak

Jak se vyživují kosti?

Osvěžte mi vědomosti, co jsem věděl, to už jsem zapomněl. Kudy se tam ten ten vápník dostane, copak v kostech jsou nějaký cévy?

bolak, 5 let

Nejlepší odpověď
anonym

Známe ho všichni a téměř každý z nás ho pije – ano, řeč je o zlatavém moku národa českého, pivu. Málokdo ale tuší, že pitím tohoto lahodného nápoje pomáháme našim kostem…

Pivo obsahuje silikon, který se v tomto nápoji vyskytuje ve formě OSA – tedy kyseliny ortosilické. Právě ta podporuje vývoj a růst kostí. Přispívá tedy rovněž ke snížení rizika osteoporózy.

Zdroj: internet

Další odpovědi
rigormortis

Z okostice…takový krvavý obal kosti, co ji vyživuje a zároveň vyrábí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­kostice

Reezo

Jenže pivo tě časem dovede k alkoholismu a to už není tak zdraví prospěšné.
Zdeformuje ti to tělo a pročistí ti to mozkovou aktivitu 🙂