petka

Jak se vyvolávají fotky z filmu?

Co potřebuji, abych si sama mohla vyvolávat fotky z filmu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Záleží jaký film chcete vyvolávat jestli barevný nebo černobílý negativ. Předpokládám že o barevnou inverzi nejde ( diapozitivy).
Potřebujete nádobu na vyvolávání filmů tzv. tank. Do tohoto tanku se vloží ve tmě film a pak již lze pracovat na denním světle.

U černobílého filmu pak vývojku a ustalovač.
tekoucí vodu a teploměr.
Postup.

  1. vložení filmu do tanku.
  2. nalití připraveného roztoku vývojky o dané teplotě a přesnou dobu nechat působit.
  3. Vylití vývojky a nalití ustalovače. nechat působit předepsanou dobu.
  4. Vylití ustalovače a praní tekoucí vodou , může se již na denním světle.

U barevného filmu potřebujete barevnou vývojku, přerušovací lázeň ( stačí naředěný ocet) a bělicí ustalovač.
Tekoucí vodu a teploměr. Vyvolávání barevného negativu je náročné na dodržování teploty hlavně lázně vývojky ! ale dá se i v domácích podmínkách.

Postup.

  1. Nalití připravené vývojky o předepsané teplotě a nechá se působit předepsanou dobu. Během této doby ba se měla dodržovat tato předepsaná teplota.
  2. Vylití vývojky a nalití přerušovací lázně.
  3. Nalití bělicího ustalovače a nechat působit předepsanou dobu.
  4. Vylití bělicího ustalovače a praní v tekoucí vodě.

Asi jsem to špatně pochopil. Vy myslíte fotky z filmu. Takže je to stejné jako vyvolat ten film ale nepotřebujete tank ale zvětšovací přístroj a nějaké ty misky na vývojku a ustalovač. Také potřebujete nějaké osvětlení místnosti ve které by jste to všechno páchál. Buďto se prodavají žárovky neby světelné filtry. Postupy jsou identické. No a samozřejmě fotopapíry pro chemickou cestu.

Další odpovědi
Ella

tady je o tom článek
http://www.pa­ladix.cz/clan­ky/vyvolavani-diapozitivu-v-domacich-podminkach-trilaznovy-proces-e6.html

tom004

Znát dost teorie,např. kniha „Vyvolávám a zvětšuji si sám“.To jsou opravdu jenom základy.Zkus odkaz.Je tam ta základní literatura,kde je teorie,i prak­tické rady.

http://www.apa­tie.cz/catego­ry/hobby/foto­grafovani/99