zjentek

Jak se vyvázat ze zásnub?

Jak se vyvléct ze zásnub, aby případně nedošlo ke svatebnímu slibu? (;

Nejlepší odpověď
Kelt

Teď nevím, zda chceš Emmu Stone, ale jsi zasnoubený s jinou,nebo se s tebou chce zasnoubit Emma Stone a ty se tomu chceš vyhnout. Zásnuby nejsou nijak zavazující. Ani na to není papírové potvrzení jako svatba. Jak se říká ve „Vrchní, prchni“ – člověk se žení dvakrát třikrát za život. No a zasnoubit se může vícekrát.

Další odpovědi
marci1

Zasnoubení je slib o vstoupení do manželství. Nemá žádné právní následky, je právně nevynutitelný, tudíž se dá normálně zrušit. 🙂

dubraro

Stačí ústní formou. Říká se tomu zrušit zasnoubení.

aliendrone

No to mě potento na holá záda! Když už to neví ani celosvětově špičkový odborník-specialista v oboru, tak KDO to má vědět? A já jsem si naivně lebedil v představě, že „kdyby něco“ (jo, je to nepravděpodobné, ale já jsem z těch, kteří jsou za každých okolností rádi a na všechno připraveni), tak se obrátím na zjentka, který mi nonšalantně a s VELKÝM přehledem poradí, coby držitel titulu „Grandmaster unterwasserman“.

A ty mi do té jistoty hodíš takové vidle a ZROVNA na Vánoce! To zase budou svátky, chjo… ;) :D :D

elkon

Co to je za blábol, zásnuby nemají žádný právní rámec.

Dochy

Zásnuby jsou jen „oznámením“ úmyslu se vzít. Je to jen oznámení, nikoli slib. Až do svatby je stále prostor na rozmyšlení. Neexistuje žádný právní rámec ani právní důvod to vůbec řešit. Stejně jako jste si řekli že spolu budete chodit, můžete říct, že už ne. Co se prstenu týče: To je na ní. Buď ho bude chtít vrátit, nebo ne. Dostalo ho, nemá důvod jej vracet (kromě případného vzteku, kdy by jej dotyčnému mohla třeba i hodit do ksichtu)

zjentek

Alien: (; D;D;

zjentek

Dudu, člověk by neměl tolik pít. Zvláště pak, pokud není 100% zdráv!

zjentek

Jo dudu a nevíš, komu po zrušených zásnubách náleží zásnubní prsten? (Ať tu ŘÁDNOU otázku spolu nějak završíme.) (;

dudu

S mazaly se nekamarádím.

zjentek

hELE, nechtěj, ať zde veřejně prezentuji nick ULTRAMEGAMAZALA!