Jak se vyvarovat pórům na pokožce?

Zdravím, pročítal jsem net, ale jsem z toho jelen.
Jak bych se měl správně starat o svou pleť? Má matka má všude po obličeji prostě otevřené póry, nechci takhle skončit.
Někdo říká, že se nic mačkat nemá, jen používat krémy, druhý říká že se celá ta dlouhá žížala (fuj:D) musí přece vymáčknout. Někdo pak zase že se mají mačkat jen ty bílé a černé ne (v tom případě co s těmi černými?)

Jsem vážně zmaten :D
Byl by někdo té dobroty a pokusil se mi velmi polopatisticky poradit?
Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Ty pory buď máš, nebo ne, to se dědí, buď se vymáčknou, nebo obrousí peelingem, to je takový jako tekutý mýdlo a v něm jsou malalainatý částečky třeba z pecky broskve, to si naplácáš na tvář a prstem kroužíš v místech, kde vidíš ty černý tečky, ty se navrchu jakoby obrousí, omyjí a nejsou vidět, ale pořád tam prostě ten zbytek je, takže to je taková první pomoc, aby to nebylo vidět. Ta druhá varianta, je, že si dáš nejlépe heřmánek vařit, jen na chvíli a nádobu s heřmánkem dáš na stůl, vezmeš si velký ričník, přikryješ se s ním tak, aby ti ta pára šla rovnou na obličej, ne moc z blízka, aby ses nepopálil, no a tak do toho vejráš tak deset minut, tím se pory otevřou, potom tu nádobu odstrčíš a ručník necháš ještě chvíli na tváři, nedávej ho hned pryč, aby se ty pory chladem nezatáhly, a pak jemně vymačkáváš, jde to lehce, pory jsou uvolněné, nehrozí, že by ti tam od toho mačkání zbyly jizvy. Nedělej to silou a nedělej to nehtama, jen jemně, konečky prstů mačkej, když to bolí, nech to být. Pak si tvář umyj a namaž nějakým lehkým krémem, co pleti dodá vlhkost, ale nezadusí ji. To je ceelý, když to budeš dělat dvakrát týdně, pomůže ti to mít čisté pory, Ráno se oplachuj studenou vodou, aby se zatáhly. Z pod peřiny je máš úplně stejně nahřáté, jako tím heřmánkem, ale nemačkej to, jen o víkendu, když nemusíš nikam hned jít.
Doplňuji:
Na oplátku bys mi mohl poradit, jak psát dlouhý o 😁

gecco

Samba → ´dlouhé O´ – Ó ó – obvykle je klávesa vlevo od „<-Backspace“ bez Shift ´čárka´ a se Shift ´háček´.
Takže stiskni tuto klávesu a poté patřičné písmeno, objeví se s čárkou (nebo háčkem).
😉

anonym

Děkuju, už to umím, óóó ÓÓÓ 🙂

anonym

Tady ti přidám ještě video, je to domácí výroba peelingu, budeš mít tvářičku, jako miminko 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dQ8bqG5e­KyQ
jen bych si dovolila nesouhlasit s tou rukou v sklenici, to se dělá špachtlí, do toho se ruce nestrkaj, to musí zůstat čisté do příště, dej to do lednice