ivetinka

jak se vyvarovat exekuci?

můj přítel má exekuci na část platu kterou řádně platí je přihlášený k trval.pobytu na městs.úřadě a já si chci vzít hypotéku na byt v osob.vlastnictví mám se obávat exekuce a jak přítele přihlásit k sobě když už řádně platí své dluhy?

Nejlepší odpověď
ivzez

Exekutor vždycky půjde tam, kde může
očekávat, že má povinný nějaký majetek.

Podle mne by bylo lepší o změně trvalého
pobytu uvažovat až po splacení exekuce.

Další odpovědi
Hlada

Teoreticky by se vám nemělo nic stát. Být ale na vašem místě, důkladně bych si prověřil, zda je přítel finančně gramotný. Na nešťastné náhody nevěřím. Pokud je někdo bezdomovec a ke správě svých financí si musí platit exekutora, je opatrnost na místě. Pokud není vaším oborem samaritánství, takového člověka bych si do bytu nepřihlašoval.

Mirdas

Zda Vás má zadlužený přítel opravdu rád, nejdříve si dá do pořádku svůj osobní život aby neohrožoval případnýma problémama ten Váš.
Až potom lze uvažovat jej přihlásit na Vaší adresu, dříve opravdu raději ne a bude to tak bez podmínek akceptovat.

Zubřík

Nejdříve by měl opravdu splatit exekuci…