zjentek

Jak se vysvětlujete nulový počet úmrtí na covida v Čechách?

Já si fakt vysvětluji tak, že nám Čechům je příroda z neznámého důvodu nakloněna, děkuji. (;

Nejlepší odpověď
anonym

Příroda nadržující speciálně Čechům… Tak to je to nejméně pravděpodobné vysvětlení. Vzhledem k tomu že mortalita je pro různé věkové kategorie velmi odlišná a řáda úmrtí ve světě byla způsobena přetížením zdravotníků a lékařů kteří neměli možnost věnovat se každému pacientovi s takovou péči a potřebným zázemím (plicní ventilace) pravděpodobnější je že jsou u nás zatím postižení především mladší lidé a není jich tolik aby způsobily nadměrné přetížení či kolaps lékařské péče – zatím, snad to tak zůstane

Další odpovědi
Kepler

Od první nákazy v ČRdeli uplynulo teprve 17 dní, takže co není, ještě může být. Už máme pět vážných kandidátů na JIP na přístrojovém dýchání, resp. mimotělním krevním oběhu.

Tw!st

Předpokládám, že je to převážně kvůli úrovni našeho zdravotnictví. Nechci plácat nesmysly, ale myslím že ten, co je na mimotělním oběhu, nebo i někteří ti, co mají plícní ventilaci, by někde v Itálii už bohužel nebyli mezi námi.

Kryšpín

Poněvadž zatím není zdravotnictví přetíženo a Český lékař nedostal pokyn kdo má přednost při léčení, zda mladý fetˇák, rákosník, gay, lésba, chudák, boháč, levičák, pravičák neb další osoba z rozdělené společnosti.

zjentek

@George: to furt bylo keců, že nám republika stárne a jak covid ukazuje, tak asi zase tolik nestárne.

zjentek

Keplere krevním nebo dýchacím oběhu?