TEREZA.B

Jak se vysvětluje chov mšic nebo pěstování hub mravenci, když se tento hmyz řídí pouze instinktem?

Nejlepší odpověď
beer

Nejprve si objasni, co je to instint a z toho ti vyjde, že instinktivní chování je velmi účelné a zejména u hmyzu mnohdy dokonalé:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­stinkt
Tvorové s vyšší (centrální) nervovou soustavou jsou schopni různé instinkty degradovat (zejména člověk) a proto dochází često k fatálním důsledkům při různých situacích více než u zvířat, která instinkt ještě neztratila.
Studium

Další odpovědi
Drap

To neni třeba vysvětlovat. Zajišťují si obživu, jak jim káže instinkt.