Aaron

Jak se vyrovnáváte se stresem nebo s nenávistí vůči druhejm?

Já například dělal s jedným pecákem a byla sranda, práce fungovala na výbornou, mělo to řád, systém, podobné názory i koníčky. Po asi 5 měsících za mnou přišel mistr s tim, že se můžu rozmyslet, jestli pudu na noční. Jakmile jsem odmítal, pač mi přišlo nefér vůči pecákovi to udělat, pač mě zaučuje takovou dobu, hned na mě mistr vyvíjel tlak a sliboval mnoho peněz. Tak jsem řekl dobře, na zkoušku. Ale pak za mnou přišel a řekl, že dokud nenajdou náhradu, tak tam prostě budu. První věc, která mi vadí je, že ačkoliv já i pecák jsme poctiví – chodíme do práce, neděláme konflikty, tak on to právě nejvíc schytává. Zametaj s nim. Co se týče mě, cítím, že se to ubírá stejným směrem.
Jakou mám mít motivaci dělat tu práci s potěšenim? Ani ty solidní peníze mi za to nestojí, práce mě vůbec nenaplňuje, vadí mi, navíc mám doslova pokurvenej spánek a bejvám neustále pod stresem, jelikož chtěj abych se všecko naučil okamžitě a spěchaj na mě. Kdyby mi to šéf aspoň řekl na rovinu, nemám rád, když si pak vymýšlí jen pro jeho prospěch.
Zažil si taky někdo něco podobného? Nebylo by asi nejlepší si najít jinej job, když tady jsem nespokojen? Je mi jasný, že nejsem jediný, kdo má takové trable. Ale to mi na klidu skutečně nepřidá.

Odpovědi
Seznam.cz

Kluku jedna špinavá, víš co já zažil za šéfy psychopaty? Třeba Novotný v Modřicích, haňba a ztráta času se takovým věnovat. Uvědom si, (tss bacha jeden je tady z Univerzity a mohl by to chápat jako zpovědnici) že ty, stejně jako já, nebo zdravotní sestra jsme výrobními stroji. Ano, nebo ne?! Lidstvo je rozdělené na třídy, ať chceme nebo nechceme http://casopi­sargument.cz/2017/01/­09/marx-sa-nemylil-ide-o-triedny-zaujem/
Pokud pracuješ v Brně, Kladně a v Praze, napiš mi do pošty najdu ti takovou práci u které se budeš smát.
Pro ty ostatní co jsou zde jako odpovídací křoví na otázky domácích financí ze sázek nesmějte se poctivým a udřeným lidem, nejsme hovada, my jsme ti kteří staví reálné věci ve kterých si upravujete límec saka. Díky mě stojí spoustu budov jak ve městě tak i na bezvýznamném lontu. To jak někteří starší z vás dokážete odrovnat člověka podle svého zdání, ale i vy mladší, máte něco kolem 49 let, jako byste žili na nějaké jiné plantáži. Můj šéf, můj idiot. Ještě jsem si ho nestačil vychovat a už mu klikám na boty. Poctivost se prosím vás platí jak? Vy, s tím sakem a s kufříkem ve kterým je kus papíru? Je snad zaplacena pouhým poslechem správného technologického postupu podle posledního inovačního školení placeného z fondue evropské unie? Nenechte se vysmát a nehledejte chyby. Ne. Tím, že vám věnujeme kus času a vysvětlujeme chyby ztrácíme čas vámi. My jsme unavení, já a tady Aaron. Vy klepete do klávesnice „už ses vykecal?“ zatímco my máme strach o každý den nezaměstnanosti abychom šli po práci spát a šli v pohodě vyspalí ráno do práce. Podívejte se na německý národ. Zvykl si pracovat a nikdy už v tom nepřestal, ačkoliv by mohli zastavit. Jak to, že jsou ve dne ulice Německa liduprázdné? Inu, všichni jsou v práci. Večer, kde jsou ti Němci? Víte, oni jsou unavení z práce tak odpočívají aby mohli jít zítra do práce.
Jaký jiný džob? Ne. Pracovitý Čech musí snášet psychické týrání. Vyrovnávat hladinu hned od rána. Být ráno opilý, aby mohl po práci odcházet střízlivý, unavený, ale v pohodě.
Jestli ne, možnost je najít si práci v supermarketu nebo discontu, za 12–11tis. Ať si investoři svolají drahé pracovníky z Ukrajiny.
Jiná další možnost by byla brát noční, + zákonný příplatek a po čase tam někoho nového dovést. A toho potom týrat. Je to řešení? – Proč se něco vyrábí v noci po tmě? To je tolik lidí toužících po věci, aby někdo musel pracovat v noci? Chcete srovnávat pecaře, nebo čalouníka, pokladní se zdravotní pohotovostí, energetiky a řidiči dálkových autobusů?
Máme opravdu všeho nedostatek aby noční linky rozvážely pracovníky do továren? Nebo by stačilo trošku tu práci rozprostřít, aby se dostalo na všechny? Kdo zde z odpovídajících by bylo ochotno sdělit jasnou větu nebo opravdu stačí celou noc čumět do monitoru?

Drap

Nevím dost dobře na co se ptáš. Pokud se ti práce nelíbí, najdi si jinou.

dubraro

Těžko. Ale s postupujícím věkem se to zlepšuje. Tím, že víš, že ten psychopat je taky smrtelný, že tě nebude týrat věčně. Buď padneš ty nebo on.
Práce a potěšení jsou dvě různé věci. Práce se dělá pro peníze, s odporem, jen v nejnutnější možné míře. U potěšení či koníčků se čas a úsilí nepočítá, důležitý je dosažený výsledek.