MajaIS

Jak se vyrovnat s odchodem ze školy, kterou jsem měla ráda?

Pěkný večer,
otázka zní trochu divně, já vím, ale je to už rok, co jsem maturovala a opustila jsem školu, kterou jsem měla moc ráda a zažila tam krásné roky, a stále se nemůžu vyrovnat s tím, že to všechno je fuč. Možná mi poradíte, ať se upnu zase na něco jiného krásného, ale ta skutečnost, že to zase skončí, mě ubijí. Kde vůbec lidi berou nadšení, motor pro něco, když vědí, že to skončí? Nebo si to neuvědomují? Když mi moje 90tiletá babička začne povídat o svém mládí, jak chodila do školy a začne mi ukazovat svoje vysvědčení a povídat o svých láskách, přijde mi, jak kdyby byl čas jedna velká lež. To, co dnes platí, zítra už ne, zítra už „to není pravda“. Škola už tam dávno nestojí, vysvědčení může hodit do kamen a lásky jsou pod drnem. Jak to máte vy? Kde mám vzít motivaci, motor? Díky moc za Vaše odpovědi

Odpovědi
marci1

Jedna etapa života skončí a začne nová, třeba ještě zajímavější. Poznáš zase něco nového, nové prostředí, nové lidi. Také mi bylo trochu líto opustit školu, ale věř, že to přejde. Hezké vzpomínky Ti zůstanou a ještě hezčí přítomnost a budoucnost Tě čeká. Kdo je připraven, ten se dočká ! Přeji Ti krásný život ! 🙂

Kelt

Takový je život, vše má začátek a konec a zůstanou jenom vzpomínky. Do té školy si můžete občas zajít, můžete s někým komunikovat mailem, s oblíbeným učitelem, můžete pořádat srazy, každá třída má Spolužáci stránku. Je třeba se dívat dopředu, ale nezapomínejme ani na prožité chvíle. Určitě jste prožila tam pěkné chvíle, získala nějaké zkušenosti atd. A neměla byste si říkat místo : O, jak se mi stýská po té škole,, ale říkejte si. Není to skvělé, že si ještě teď vzpomenu na školu, ve které jsem maturovala a to jsem rok ze školy pryč? Jestli se tak cítí i další spolužáci, co kdybychom si udělali sraz? Zorganizujte sraz a pozvěte učitele.

huxa

Můžeš se upnout na sebe, až zmizíš, bude ti jedno, že si zmizela a ani to nepoznáš 🙂
Já jsem se „upnul“ na vědění.

iceT

Lidé vědí,že když něco skončí tak něco jiného zase začne a to je ten motor.Nelze ustrnout na místě a říkat si,to bylo krásné,ať to neskončí,ale je třeba se posunout taky vpřed,protože vepředu tě něco nového čeká.
Ten kdo se kouká jen zpátky,si nevšimne toho co je před ním.