smmei

Jak se vyrovnat s infarktem v mladém věku?

Je mi 38 let, mám 4leté dítě.36 let mám cukrovku.Před 2,5 lety mě postihl infarkt ,byl včas zachycen.Řešeno angioplastikou se 2stenty.Od té doby jsem co 1–2 týdny na interní ambulanci a dělají mi EKG, berou krev na kardiomarkery.Vždy naštěstí negativní.Ale stále mě něco bolí, píchá, pálí na hrudi, bolí v nadbříšku.Přitom chodím cvičit aerobic a nic mi není. Mám pořád strach z opakování infaktu, z bolesti, ze smrti.Chodím k psychiatrovi, beru 1/2 Rivotrilu a 1/2 Citalopramu.Říká, že strach i bolest na hrudi musím překonat.Ale příznaky jsou díky cukrovce zrádné.Do počátku těhotenství jsem byla naprosto bez problémů.Zkouším i homeopatii, alternativní léčbu, ale zatím bez výsledku.M8 někdo podobnou zkušenost? Jak se vyrovnat s touto negativní zkušeností?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zmiňovaná antidepresiva poctivě berte. Zejména Citalopram, ten je vynikající. Nestyďte se za to !!
Beru antidepresiva již deset let a zabral až Apocital ( citalopram). Řada příznaků nemocí zmizela. Mám zhoubné nádory na moč. měchýři.
Již tři roky.
Co vám řekl internista ? Od čeho máte arteriosklerozu? Nebo je to zapříčiněno něčím jiným? Jak jste na tom s cholesterolem ? Ten by bylo dobré hlídat a pokud je vyšší hladina snižovat dietou a léky. V každém případě dodržujte pokyny internisty ! V každém případě to, že můžete cvičit bez obtíží je více než dobré a svědčí to o tom, že angioplastika byla účinná.

Přehlédl jsem, že máte 36 let cukrovku. Zde bude zřejmě příčina. Nicméně vše co bylo napsáno platí.

Další odpovědi
vyneve

důležité je stabilizovat hladinu cukru a vyhýbat se vysokým hodnotám..ale to jste slyšela asi tisíckrát..

ty antidepresiva, přesně..není zač se stydět.

ještě je možnost užívat Aspirin, ten neberete? zamezuje z jisté části infarktu, myslím mnohem více než homeopatie (na kterou já nevěřím…).

že bolí v nadbřišku-podlě mě je to stresem..nebo to bolelo už předtím? pokud ne, tak myslím, že je to ta neustálá nervozita..

martina1

Někdy je každá rada drahá.Troch vím jak secítíte.Před osmi lety jsem chodila na chemoterapii,pro­tože jsem onemocněla carcinomem děložního čípku.Nad vodou mě držel manžel.Bála jsem se,že nebudeme mít děti a on mě opustí.Mám dvě děti i manžela a nad hlavou věčný strašák,že se rakovina vrátí a léčba nezabere.Já to řeším,tak,že jsem nemoc prostě hodila za hlavu a užívám si rodinu.Vy máte holčičku.Věnujte všechen čas jí,užijte si každičký den s ní,vždyť musíte mít stále doma veselo.Tím,že budete myslet stále na svoje zdraví ochudíte malou o hodně chvilek s vámi.Držím palce a chmury zahoďte.Řídím se heslem:Nikdy není tak zle,aby nemohlo být hůř!