Avatar uživatele
anonym

Jak se vyrábý hakisák z látky?

Né pletené hakisáky, ale z látky!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4901 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
SinceX

My jsme to dělali jednoduše.
Vzali jsme látku, například bavlnu, froté. Nastříhali jsme látku na trojuhleníky cca 2–3cm každá strana tzn. rovnostranný trojúhelník. poté jsem si do pytlíku – igelitového – nasypal rýži, poté jsem to vložil mezi ty trojúhelníky, které jsem sešil dohromady, jen jsem si tam nechal místo na ten pytlík – abych ho tam mohl vložit – . Došil jsem to a pak jsem ho vyzkoušel, jestli je „ohebný“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Výroba filcového hakisaku v několika jednoduchých krocích

Práce s vlněným rounem je nejen velmi příjemná, ale i poměrně jednoduchá. Má dokonce i terapeutické vlastnosti. Nic vám tedy nebrání, abyste si ji také nevyzkoušeli, dokonce i s poměrně malými dětmi. Můžete začít s výrobou vlněného antistresového míčku, zvaného hakisak.
Plstění či filcování je technika ručního zpracování ovčího rouna. Provádí se za sucha i za mokra. Na plstěný míček využijete „mokrou“ variantu. Pro mokré plstění je vhodná zvláště drsnější vlna, nebo naopak velmi jemná. V žádném případě na ni ale nepoužívejte vlnu s dlouhým vlasem. Kromě rouna a vody se při práci neobejdete bez mýdla, můžete použít klasické pevné i tekuté mýdlo.

Materiál potřebný na hakisak
Bílé nebarvené ovčí rouno, barevné ovčí rouno, nafukovací míček, mouka, rýže či jiné vhodné plnidlo, pevné nebo tekuté mýdlo, kus záclony nebo jiné prodyšné látky, kterou bude mýdlo dobře prostupovat.
Pracovní postup:
1/ Nafukovací míček naplňte pomocí trychtýře moukou, rýží, případně třeba špaldovými slupkami. S každým tímto plnícím materiálem bude příjemný na omak, čím bude těžší, tím se s ním bude lépe házet.

2/ Naplněný míček pěkně vytvarujte a „zasukujte“, tedy zavažte na uzlík a pevně zatáhněte. Uzlík by měl být co nejmenší a schovaný dovnitř.

3/ Připravený míček obalte bílým nebarveným rounem tak, aby povrch míčku nikde neprosvítal.

4/ Takto obalený míček poté stejně obalte i rounem barevným. Přitom nepoužívejte velké kusy, spíše jakoby pavučinkové kousky, které pevně přikládejte kolem dokola.

5/ Rounem ze všech stran dobře obalený míček vložte do připravené prodyšné látky a napevno ho v ní zatáhněte. Pak ho pomalu namáčejte do vlažné mýdlové vody a ze všech stran ho přes látku dostatečně dlouho mydlete a mydlete, přitom ho stále držte pevně zabalený v látce.

6/ Po vyjmutí míčku z látky se z něj nesmí nic odlupovat jako slupka od pomeranče. Pokud ano, vraťte ho do látky a pokračujte s mydlením, dokud nebude dokonale hladký a kompaktní. Pak ho nechte uschnout, na topení vám uschne do druhého dne, a je hotovo.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/vyroba-filcoveho-hakisaku-v-nekolika-jednoduchych-krocich-pnh-/hobby-domov.asp?c=A090227_­024246_hobby-domov_mce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Chtěl jsi napsat vyrábí, že?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby