Jak se vyrabi sirky?????

Jak si muze clovek vyrobit sirky z peirodnich zdroju????

Nejlepší odpověď
kenyrts

Samotnou výrobu zápalek zajišťuje zápalkový automat. Ten provádí mnoho technologických pochodů a operací, jejichž výsledkem je přeměna zápalkového dřívka na zápalku.

Technologické postupy:

Zapichování dřívek – Jde o vkládání dřívek do otvorů mobilních ocelových nosných tyčí, v nichž jsou dřívka od sebe oddělena a prodělávají v nich cyklus technologických operací.
Parafinování dřívek – pro intenzivnější hoření a lepší přechod plamene z hlavičky na dřívko se dřívko parafinuje, tj. konec dřívka, na který se potom máčí hlavička, se noří do rozpuštěného parafinu. Poněvadž při parafinování dřívka se teplota parafinu udržuje přibližně na 120 – 125°C, nahřívá se zápalkové dřívko předem, aby mohl parafin do póru dřeva lépe proniknout.
Dodatečné zahřívání – je nutné pro odstranění blanky parafínu pod hlavičkou, jejíž přítomnost zaviňuje nepevné usazení hlavičky.
Ochlazení dřívka – ochlazení na teplotu nanášené směsi 36 – 38° C, poněvadž při vyšší teplotě ztrácí živočišný klih svoje lepící vlastnosti.
Utváření hlavičky – jde o máčení dřívka do zapalovací směsi. Hloubka a ponoření dřívka do masy nesmí být menší než 2,5 a větší než 3,5 mm.
Sušení hlavičky – pomalé odpařování vody obsažené v koloidním roztoku klihu.