Brozma

Jak se vyrábí obyčejný kancelářský papír?

Zdarec, moje škola se zapojila do projektu s názvem „Papír“ a mým úkolem je zjistit, jak se papír vyrábí v současnosti. Normálně bych to jsem nepsal, ale nemůžu najít detailní informace o tom, jak se vyrábí. Nevíte někdo detailně, jak se v současnosti vyrábí klasický kancelářský papír a jaký je pracovní postup? Musí se mi to vejít do 10-ti minutové PPT prezentace.

Pro „DÚ odpůrce“ toto není DÚ. Je to zadání mé práce v projektu a jelikož o výrobě obyčejného kancelářského papíru vím velký kulový, jsem úplně „na dně“ a nevím jak dál.

Časově omezená otázka! Pokud mi nikdo z vás do Čtvrtka 19.3.2015 na tuto otázku neodpoví, bude smazána, jako pro mě bezcenná!
Doplňuji:
Arygnoc: Moc jsi mi pomohl! Google použít nemůžu, protože mi najde velký kulový! A rozdíl mezi školním projektem a DÚ je ten, že školní projekt je vícedenní, pracuje na něm celá škola a každý má najít do projektu něco jiného, zatímco DÚ je určen pouze pro jednu konkrétní třídu, všichni žáci v této třídě mají stejné zadání, je jednodenní a pokud jsi DÚ neporozuměl, lze se zeptat učitele na řešení (u projektu nikoliv).

Jestli si otázce nerozuměl přesně, nauč se česky nebo použij Google překladač.

Nejlepší odpověď
arygnoc

hľadajte „kalandr, kalandrový válec, papírenský stroj“.
využite napr gúgl.

ad: „Pro "DÚ odpůrce“ toto není DÚ. Je to zadání mé práce v projektu a jelikož o výrobě obyčejného kancelářského papíru vím velký kulový, jsem úplně „na dně“ a nevím jak dál."

pekné pobavenie – aký je rozdiel medzi dú a vašim projektom?

;-Q
Doplňuji:
námatkou gúgl:

papirensky stroj
Približný počet výsledkov: 4 680 (0,42 sekúnd)
https://www.go­ogle.co.uk/se­arch?q=papiren­sky+stroj&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=4XwIVabMHYP_U­qOugrgC

;-Q

asi mám iný gúgl :DD

;-Q

Další odpovědi
pusinka50

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pap%C3%A­Dr

Jistě si z toho rád uděláš 10ti minutovou prezentaci.:-)

Lamalam

Pokud ti Google najde velký kulový, tak jsou dvě možnosti: A – máš to rozbité, B – jsi hlupák. Podle toho, jak se vyjadřuješ k arygnocovi, platí zřejmě varianta „B“.

arygnoc

ešte k tomu doplneniu:

je to VAŠA úloha, smerovanie ste dostali (zatiaľ vám vykám).

keď o tom viete prd, začnite vo vyhľadávačoch od slova „papír“ (aby ste VY rozumeli, je to česky), prípadne, keď vás to napadne, môžete aj „jak vyrobit papír“, „jak se vyrábí papír“, „výroba papíru“, a keď ovládate aj nejaké to cudzie slovíčko, skúste „technologie výroby papíru“.

proste hľadajte.

kedysi neexistoval gúgl (a verte, nie je to tak dávno), a keď človek chcel niečo VEDIEŤ, tak musel do knižnice a tam listovať v papierových knihách a HĽADAŤ informácie.

vážte si vymoženosti doby a nechovajte sa ako prasa k ľuďom, čo vám pomáhajú, pretože vaša otázka je skutočne bezcenná – jedine ste o sebe povedal, že neviete ani ako hľadať.

;-Q

Brozma

Arygnoc: Je vidět, žes mě trefil do slabýho bodu a odhalil mou „internetovou slabinu“ (Lamalam udělala to stejný). Hledání na Googlu mi moc nejde a proto jsem to napsal sem, protože jsem věřil, že mi pomůžeš a ostatní taky. Fígl je v tom, že když mi to něco najde, mám před sebou změť údajů a já nejsem shopnej určit jejich důvěryhodnost (sou-li pravdivé či ne). A máš pravdu i s tim, že Google je hodně mladý vyhledávač. Prostě řečeno: Přehnal jsem to s kritikou ostatních a myslel si, žes nepochopil dotaz, ale vono naopak.

Pár rad pro tebe arygnoc.

  1. Klidně uživatelům tykej. na serveru jsme si všichni rovni a většině tykání nevadí.
  2. Změň si profilovku! Nelíbí se mi!
  3. Nepoužívej na konci svých odpovědí tohohle smajlíka ;-Q Nevím co ten smajlík znamená a vsadím se, že je vulgární.