Jak se vyrábí bombony, lízátka?

Nejlepší odpověď
anonym

Tady je to velmi zajímave: http://www.stre­am.cz/video/84452-jak-se-co-dela-lizatka

Další odpovědi
iceT

tady je taky zajímavá podívaná
http://jajiapa­ji.blog.cz/0903/vy­roba-bonbonu

Taky jsem kdysi viděla pořad,kde už starší pán dělal bonbony ručně,bez použití strojů,a a hotové bonbony pak vypadaly jako maliny,taky se u nás podobné kdysi prodávaly

elektrikář

V Klatovech mají v muzeu lisovací válečky z ocele ve kterých je vytvarován bombon z motivem Černé věže.Horká cukrová hmota se protlačila přez raznice nechala vychladnout. Plát bombonů rozlámal . Kraje se olámaly v otáčecím bubnu. Další, výrobek. Z horké cukrové hmoty se zpracují barevné tyče.Složí se dohromady.Na válcovacím stroji se a protahují do délky. To je základ pro cukrové špalky tyčky a lízátka. Která se sekají na jednotlivé porce.Lipo se lisuje z práškového hroznového cukru potravinářského barviva a kys citronové.Čočky z čokolády se potahují cukrovou polevou a jsou z toho lentilky. Čokoládové se odlévají do schlazené formy, zbytek čokolády se vyleje zustane tam jen skořepinka naplní se dávkovačem náplní.a zalejí další vrstvou čokolády jako zátkou, Duté figurky se vstřikují do forem a po schladnutí se mohou plnit nebo jen balit.