zjentek

Jak se vyrábí bergamotový čaj?

To se čaj nějak máčí v bergamotu, nebo jak jako?

Earl Grey Tea.

Nejlepší odpověď
annas

"Co je bergamot a jak se dnes aromatizuje

Bergamot je citrusový plod, podobný velikostí pomeranči a barvou citronu. Tato zajímavá lahůdka, které se daří hlavně v subtropických oblastech, obsahuje typické silice, které jsou tak charakteristické pro Earl Grey. Olej z kůry tohoto citrusu je věhlasný bergamotový olej, který se vyrábí hojně na Pobřeží Slonoviny. Ohledně názvu „bergamot“ existuje také několik teorií, od pojmenování po italském městě Bergamo až po turecké odvození od slova „bergamudi“, které značí „princovu hrušku“ nebo „prince mezi hruškami“. Toto pojmenování by mohlo odpovídat hruškovitému tvaru citrusu. FOTO v článku: WIKIPEDIA – citrus bergamia – Köhler's Medizinal Pflanzen 184.

Pravý bergamot je dodnes vzácný a také drahý. Aromatizovat se tak dnes může čaj Earl Grey dvěma způsoby – buď pravým bergamotem nebo bergamotovým aroma. Oba způsoby jsou zcela legitivmní, pokud použijeme kvalitní aromata, která se svou chutí, vůní i intenzitou mohou směle rovnat přírodnímu bergamotu, v některých případech ho i mohou předčít. Na našich čajích lze podle označení BIO jednoduše zjisit, zda je směs aromatizovaná pouze přírodním bergamotem (BIO) nebo ušlechtilým bergamotovým aroma." atd.

https://www.te­egschwendner.cz/clan­ky/earl-grey-aneb-cerny-caj-s-bergamotem-nejslavnejsi-aromatizovany-caj/

Jak probíhá aromatizování

Např. „Oovoňování čaje esenciálními oleji nebo také aromatickým sprejováním tzv. infuzemi. Nejčastěji se používá metoda, kdy se čaj uzavře do obrovských bubnů, kde je následně ovoněn esenciálními oleji ve formě aerosolu. Tato metoda je poměrně rozšířená, a pokud se použijí kvalitní, 100% přírodní esenciální oleje, tak čaj převezme i jejich léčivé vlastnosti, jak je tomu například právě u Earl Graye od Tea4U.“ atd.
http://www.salek-caje.cz/Aroma­tizovani-caje-a5_10.htm

Další odpovědi
Kepler

Akorát vím, že bergamot je citrusový plod podobný citrónu. Z něj se extrahují silice, kterými se čaj ochucuje. Jakým postupem, to nevím, snad naprašováním siličného aerosolu.

Brblal

Ten čaj Earl Grey je výborný, nedávno jsem ho koupil celou krabici, zítra si ho dám.