bauerlukin

Jak se vypořádáváte s tolika ekologickými problémy?

Dobrý den, jak se vyporadavate s tím, že je náš svět zamořen tolika ekologickými problémy? Ave mně to vyvolává velikou úzkost. Díky předem za odpovědi

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Nesmíš si to nechat přerůst přes hlavu, jinak bys došel/došla k tomu, že největší zátěží je člověk, takže buď zpátky na stromy, nebo si to rovnou hodit. Je spousta možností, které můžeš jako jednotlivec udělat, ač se to nezdá, tak máme velkou moc a šikovní politici na hlas lidu slyší… Naštěstí se o životní prostředí zajímá čím dál víc lidí a mladí k tomu vedou svoje děti, což je skvělý.
Můžeš třeba nakupovat v bezobalových prodejnách, kupovat především lokální potraviny a podporovat malé zemědělce, jezdit na kole nebo vlaky, kupovat oblečení a vybavení do bytu z druhé ruky, zastavovat vodu při sprchování, nejíst maso a živočišný výrobky (nebo to aspoň omezit a opět podpořit lokální výrobce), založit si domácí vermikompostér, používat ekologickou drogerii a kosmetiku, podpořit finančně nějakou neziskovku nebo se k nějakému občanskému sdružení rovnou připojit a dobrovolničit. A hlavně se zajímat a nezakrnět :)

Další odpovědi
Lgee

Řeším to tak že spotřebovávám co nejvíc plastů, odpadu apod. Čím dříve bude konec světa, tím kratší dobu mě to bude trápit.

Ametyst

Typické, jak nám lidé za to zodpovědní a špičkově placenikladou za vinu všechny problémy světa. Svými soukromými tryskáči létají na summity, na kterých se usnesli, že obyčejný daňový poplatník nemá nárok 1× za rok letět na dovolenou, protože zvýší uhlikovou stopu. Že se ovšem v globalizaci převáží zboží včetně potravin nesmyslně přes celý svět, je asi v pořádku? Hlavně aby jednotlivé země nebyly soběstačné, ale závislé.

zjentek

Já to řeším environmentálním žalem☻>>https:­//www.google.com/se­arch?q=environ­ment%C3%A1ln%C3­%AD+%C5%BEal&oq=en­vironment%C3%A1ln%C3­%AD+%C5%BEal&aq­s=chrome.0.0j0i22i30j6­9i65.15345j0j7&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8 Tento smutek neoddiskutovatelný a protože vychází přímo ze životního prostředí jako jednoho celku, pro člověka není možné ho prakticky nikudy obejít, vyhnout se. Leda stát se tupcem, nevnímat a necítit, to pak jo… );

mosoj

Problém ekologie a životního prostředí je celosvětový problém! Takže pokud se nebude řešit celosvětově můžeme se postavit na hlavu. Totéž platí i o Covidu. Tvoje úzkost je oprávněná, nicméně marná. Prostě, dobře už dávno bylo.

Otazník123

Taky mě to kdysi hodně trápilo, jednu dobu jsem s toho měl snad i deprese, prostě pocit úplné bezmoci, nad tím vším co člověk přírodě dělá. A jak jsem se s tím vypořádal? Uvědomil jsem si jaký jsem pokrytec! Přemýšlel jsem nad tím, jak je vůči přírodě nespravedlivé, že vypouštíme skleníkové plyny, přitom jsem si ale dál jezdil autem, jak je hnusné že zabíjíme zvířata v klecových chovech, ale masa jsem se nikdy nevzdal, a takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Prostě jsem zjistil, že se trápím něčím, co sám vlastně ani nechci změnit. Uvědomil jsem si, že situace ve které se teď lidstvo nachází, je přirozenou součástí jeho vývoje udělat si život co nejpohodlnější. Je naprosto přirozené, že člověk využívá všech výdobytků této konzumní doby a to i na úkor přírody. Kdyby si na začátku průmyslové revoluce řekl, zastavme pokrok a už si dále nezjednodušujme život, v budoucnu to povede ke globální změně klimatu, tak tě stejně nikdo neposlechne i přes to že byl varován. Stejně tak ani dnes, tě nikdo neposlechne i přes to že už nás začíná varovat sama příroda. A že si lidi začínají situaci uvědomovat a chovat se podle toho? Možná trochu, ve skutečnosti se ale svého pohodlí nikdy dobrovolně nezbaví. Prostě si jen koupí elektromobil místo normálního auta. Přitom jedinou cestou k záchraně planety je právě ten život bez auta. Takže, tím chci říct, že jestli chceš mít opravdu čisté svědomí a trápíš se, zbav se svého pohodlného života, postav si v lese úkryt z větví a žij uhlíkově neutrální život. Nebo se smiř s tím že v důsledku ekologických problémů jednou možná vymře i lidstvo samo a ber to jako přirozenou součást jeho vývoje.

Jen doplním: třídit odpad, neodhazovat odpadky na zem, nevylívat kyanid do řeky, apod.. je naprostá samozřejmost a nijak to člověka neomezuje, takže nebýt prostě hovado! Víc toho ale pro přírodu neudělám.

Midoc

Sám neničit životní prostředí. Vyrábět, nebo odebírat el. energii z obnovitelných zdrojů. Používat na vaření třeba solární vařič.
Používat na svícení LED diodové žárovky.
Pokud to jde, používat na radiátory termostatické hlavice.
Třídit odpad i bioodpad. Použivat energeticky úsporné spotřebiče A+++.

anonym

Chápete to docela zcestně. V prvé řadě je tu ekologická stopa člověka, ale pak také zbytečné plýtvání. Je rozdíl mezi minimální uhlíkovou stopou po ohništi, nebo po použití automobilu a uhelnou elektrárnou. Tedy pro běžného občana není rozdíl v elektřině vyrobené ekologicky … Existuje proto nesmírné množství, co můžeme snadno změnit. Chyba je na straně lidu, který volí špatně a nechává politiky ničit přírodu zbytečně – když známe lepší cesty, jak věci dělat … Za další sám pokrok umí své škody napravit. Uvědomte si, že žijeme v době, kde zvládáme těžit ropu z plastového odpadu. Umíme z plastů vyrábět kyslík, … Existují rostliny rozkládající odpad na skládkách speciálně upravené na pohlcování volného uhlíku z atmosféry – záchyt 99 % … Cílem není pokrok zastavit, nadávat, hořekovat, ani rvát od úst. Ve skutečnosti změny jsou snadno dostupné, přímo na talíři a přesto pro lidskou blbost nejsou ještě nasazeny. Vývoj technologií na nápravu škod roste raketovým tempem. Žádná bezmoc neexistuje – jen lidská blbost. Je totální hovadina dělat v ČR velkopole, když můžeme dělat remízky atd. Obyčejný průměrný občan může jít a ptát se našich politiků, stěžovat si a soudit je. Je mi smutno i zle z těch, co namísto toho vyplácají svou energii na depresi a v klidu nechají věci být. Takto ničeho nedosáhneme. Pokrok tu je, ekologie je živá věda a máme postupy na každou škodu, co člověk napáchal. Jen kdybyste se probrali …

elkon

Nijak, neřeším to, já ekologické problémy nevytvářím. Jednotlivec to nevyřeší. Ale není nutné se proti přírodě chovat „prasácky“ (olej, plasty a jiné odpady).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Čím víc šetříme energie, tím dražší je máme. Za mne 3/4 ceny elektřiny tvoří distribuční poplatek, se kterým nehnu. Takže mám ještě na té čtvrtině škudlit? Můžu jen doufat, že elektrická auta nebudou povinná. U nás by stejně vyletěly pojistky, kdyby nabíjela 3 auta naráz. 🙂 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_rK45FG73jI

Pepa25

Není pravda, že čím více šetříme energie, tím dražší ji máme. Distribuční platba včetně platba na obnovitelné zdroje (která mimochodem není 3/4 ale cca 2/3) záleží na spotřebě, takže čím menší spotřeba, tím menší platba. Pouze je regulovaná, takže částka za hWh nelze změnit změno dodavatele.

zjentek

RyuzakiKate první věta nesouhlas! Jde to i jinak, než si to hodit, ale je potřeba si SAKRA URVAT OD HUBY… SAKRA VELKÝ SOUSTO! A to není pro žádný posery. );

RyuzakiKate

Ano, to je pouze nejkrajnější možnost pro slabé povahy, od pocitů marnosti přes deprese k tomu není zas tak dlouhá cesta. No jo, s tou hubou jsi to řek na plnou hubu :))