dudu

Jak se vypořádáte s touto jobovkou?

Diamantů bude málo a výrazně podraží, varuje největší světový těžař…
Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/zahranicni/tez­ba-diamantu.A211025_065­630_eko-zahranicni_tbr

Nejlepší odpověď
Čecho_slovák

Trhá mi to srdce. Chtěl jsem si ještě přikoupit několik karátů. Holt budu se muset přeorientovat na Fe nebo Cu.

Další odpovědi
aliendrone

Na důkaz extrémního smutku si stáhnu trencle na půl žerdi a vykonám velkou potřebu přímo na vlajku ZLOUnie překrytou podobiznou NEJVĚTŠÍHO dramatika/disidenta v dějinách. ;) :D :D

Ale vážně – nwm jak je to možné, že se doposud NIKDO neozval s OPRAVDOVOU Jobovkou, to jako nemáte dodávky, kamiony nebo jiná auta na naftu? Ten SHITSTORM, kterej se na nás valí díky nedostatku AdBlue (zdražilo někde až DESETKRÁT a NENÍ ani výhledově!!) bude fakticky LIBOVKA, jestli dojde na krizový scénář (což je dost dobře možné)! To teprve lidi uvidíte CO JE TO ZDRAŽOVÁNÍ, žadný „zdražovací čajíček“ jako doposud!. :)

Ale poděkovat si můžete SAMI, tleskáte elektrodebilním ekogreenšmejdům, tleskáte dem(ent)okracii, tleskáte ZLOUnii, tak hezky za ty „svobody“ PLAŤTE!

Zdroj: https://www.e15­.cz/byznys/do­prava-a-logistika/klicova-sloucenina-pro-diesely-adblue-dochazi-hrozi-kolaps-dopravy-a-zasobovani-1384631

Drap

Mne se to nedotkne, A těm co budou chybět, tak si rádi připlatí.

elkon

Snadno. Nezajímá mě to.

paul1

Ani to se mnou nehnulo.

JežíšKristus

Není pravda. Společnosti dnes začínají vytvářet umělé diamanty, které jsou čistější, než ty vytěžené, tedy jsou i paradoxně hodnotnější.
Některé společnosti se také snaží chytat CO2 z ovzduší, a z toho vytvářet diamanty. Pomáhají tak zároveň přírodě, jednak odebírají CO2 z ovzduší, jednak nedeformují krajinu těžbou diamantů.

Že si klasický těžař stěžují médiím, mne nepřekvapuje.

aliendrone

JežíšKristus>>> Až někdy zakopneš o PRAVÝ (přírodní) diamant a cenově ho srovnáš s těmi syntetickými, POCHOPÍŠ jak DALKO jsi mimo realitu. NEUMÍME zatím ŽÁDNOU známou technologií vyrobit to, co matička příroda zvládla lehce tak nějak „levou zadní“. Syntetické diamanty navzdory chem. čistotě jsou PLNÉ KAZŮ (růstových) a proto jsou tak hnusné/laciné v porovnání s přírodními. A jak píši – POKUD někdy s diamantem přijdeš do styku (což je DOST MOŽNÉ, bo babuchen vědí DOBŘE co chtít! :D), tak klidně zjistíš, že některé diamanty s příměsí (barevné) mohou být i DRAŽŠÍ, než ty čiré. ;) :D :D

JežíšKristus

To se ale bavíte o bižu.
Diamanty z laboratoře jsou čiré a 100% bez kazu.
https://www.msn­.com/en-us/lifestyle/li­festyle-buzz/why-lab-grown-diamonds-are-better-than-the-real-deal-and-how-to-choose-one/ar-AANM7qX

aliendrone

JežíšKristus>>> YES! Životní styl dle MSN. :)
A umělohmotná kožešina je vo móóc lepčejší, než ňáká Lasice hranostaj. Ještě přidej kondomy z ovčích střívek (100% bio, 100% eko) a je to KOMPLET! :D :D https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-zAlsRhizVQ

JežíšKristus

Vy máte životní styl podle MSN? Vaše volba :)
Já podle Business Insider.. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5MpJ2m3xfp0&ab_chan­nel=BusinessIn­sider

aliendrone

JežíšKristus>>> Hele, žij třebas podle příručky „Mladého svíště“ (tvoje volba), ale zajdi do frcu se syntetickým diamantem a chtěj za něj stejně, jako za přírodní. Jo a PLS, nezapomeň natočit reakci klenotníka, někam video upnout a poslat na něj odkaz. Tenhle typ videí mě vždycky pobaví. :)