cizrna

Jak se vypořádat s poměry při pečení?

Zdravíčko, doufám, že si nebudete myslet, že jsem úplně TUPÁ… haha :D… ale pomůžete mi prosím vyřešit tento zákeřný matematický problém?

Poměr 1:3 znamená, že:

  1. 1 hrnek = mléko; 3 hrnky = mouka?
  2. 1 hrnek = mléko; 2 hrnky = mouka?

Intuitivně si myslím, že je to “A”, ale nějak mě napadlo, jestli to neznamená, že jsou dohromady 3 dílky, přičemž jeden z nich je to mléko. Takže “B”?

Děkujiiiii moc kluci a holky

Nejlepší odpověď
paul1

Určitě je to A.

Další odpovědi
elkon

Skoro si to myslím, protože to je jednoduché jako facka. 1 : 3, je logicky jeden díl ku třem dílům. Dohromady čtyři.

Filip84

Soustřeď se, ano? Protože se naučíme množiny během jedné minuty:

Máš jednu podprdu, a k tomu troje kalhotky, a před sebou máš ustlanou postel.

Položíš na tu postel, úplně vlevo, podprdu, a hned vedle, do řady, jako husy nebo morčata, jednu kalhotku za druhou.

Máš, tedy, na té posteli vyrovnány vedle sebe podprdu a troje gaťky. A sčítáš kusy: 1 podprda + 1 kalhotka + 1 kalhotka + 1 kalhotka = 1 podprda + 3 kalhotky = 4 kusy hadrů.

Teď jsme, zase, zpátky v kuchyni a máme tři hrnky a jednu misku na polévku (takovou tu s ušima, jak v hospodě RaJ, jo?). Vyrovnáš si je vedle sebe, do lajny, jako husy, a máš 1 + 3 ks porculánu = 4 ks porculánu.

Až tak jednoduché to je: 1 : 3 = 1 ku 3 = 1 + 3 = 4 díly.

Vlastně absolutně přesně je to sčítání zlomkův:

1/3 + 3/4 = 4/4 = 1.00 = jedna celá, a to je to samé, co:
0.25 + 0.75 = 1.00.

Prostě si naskládáš 1 hrníček + 3 hrníčky, 1 naplníš mlékem, 3 moukou. To je celý příběh, jako!

Ale já umím péct jenom maso a šunkofleky, jo, já na sladké nejsem, takže to ber s reservou! 🙂

nyjono

A. jasně, že A
Co při tom piješ?
😁 😁 😁

da ny

Jo, jo … základní školu jsme absolvovali všichni ;D Někde vzadu (v hlavě), to tam, ale je !