Justin1

Jak se vypořádat s nervozitou, když je třeba jednat rychle, a přitom chybějí informace v přehledné formě?

Takové situace občas zažívám v práci i jinde. Je třeba něco rychle vyřešit, ale nemám k tomu dostatek informací. Vychrlit na mě potřebné informace rychle a potom na mě tlačit, abych si s tím rychle poradil, mi nepomůže, nestíhám se orientovat a dávat si dohromady, na co se potřebuji zeptat, aby mi to bylo jasné. Když se ptám a dostanu odpověď, která se odvolává na předchozí informace, které jsem si nestihl zpracovat, tak to taky nepomáhá, odpověď nechápu, jsem ještě nervóznější a nevím, jak se dál ptát a jestli si tím vlastně nějak pomůžu. Vidím, jak to v té chvíli ostatní se mnou mají těžké, asi jim připadám natvrdlý, ale nevím, jak jim a sobě můžu pomoct. Vím, že se potřebuji uklidnit a informace si zpracovat do přehledné podoby, ale zároveň cítím, že na to čas nemám.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pod časovým presem se pracuje špatně, taky jsem to neměl rád. Člověk pak snadno udělá chybu. Podle situace jsem požádal kolegy o pomoc, rovnou jsem řekl šéfovi, že to nebude tak rychle nebo si vzal si práci domů.

Další odpovědi
Kelt

Bohužel dnes tě nezaučují 3 měsíce a máš k tomu vyčleněného člověka. On tě akorát provede a řekne základní věci. To, co vysvětluje říká způsobem, že když on tomu rozumí, musí tomu rozumět každý jiný. A nikoho nezajímá, že mu to trvalo určitou dobu, než se dostal do problematiky a orientoval se v ní. A navíc, každý člověk chápe jinak a má různé priority a hodnoty. Tak zkus dotyčného požádat, aby ti vysvětlil, co potřebuješ a pokud to nestihneš si zapsat, tak si to nahraj na mobil a několikrát si to pak přehraj. Ale když vnitřně cítíš, že na to nemáš, tak zdraví je cennější než stres v práci.
Hlavu nemáme na shromažďování informací, ale musíme vědět, kde ty informace jsou. K tomu je třeba si vytvořit určitý systém. Jak to ukládat, co má prioritu a pod.

Pepa25

Je třeba si umět problém strukturovat a mít připravené postupy (hasiči a záchranka pracují v časové stressu a přesto to zvládají, takže to jde).
Co pro začátek si napsat na kus papíru informace, které je potřeba pro vyřešení úkolu (Co? Komu? Do kdy? CO je k tomu potřeba? ..... atd. ) a při každém zadání úkolu si zkontrolovat, jestli víte všechno potřebné?

elkon

To vypadá, že na tu činnost prostě nemáš.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.