Avatar uživatele
MacChill

Jak se vypořádat s bradavicí?

mám už přes rok na noze bradavici ve vnitř je taková tmavá a má asi necelý centimetr v průměru, duofilm mi nepomáhá, momentálně mám k noze přilepený česnek, protože už jsem docela zoufalý. Co je mi ale největší záhadou, že mě bradavice nikdy výrazněji a déle nebolela. Nemáte nějaký typ jak se vyhnout lékaři?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, chudst, hanny 2, fesoj před 4717 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Jednou se mi vytvorila bradavice na noze, musel jsem jit k doktorovi na vyriznuti a nemam na to prijemne vzpominky.

Pak se mi utvorila dalsi bradavice na ruce. Zkusil jsem to mazat vlastovnicnikem a skutecne uz nevim po kolika dnech (snad tyden? Ctrnact dni?) bradavice postupne uplne zmizela. Vzapeti se mi na dalsi ruce utvorila dalsi a vlastovnicnik zase zabral.

ALE POZOR! Je pravda, ze ja to chytil hned v zarodku; jak jsem to mel na noze, tak doktor rikal, ze to musi vydloubnout, protoze ma koreny hodne hluboko (taky jsem ji tam nechal snad ctvrt roku, nez zacala bolet). Proto doporucuji zajit k lekari na konzultaci; vsak pokud nebudete chtit zakrok provest, nemusite ho podstoupit. Ale pokud ho doktor doporuci, sel bych do nej, mate-li ji rok, bude mit asi koreny hluboko a i kdyz se vam podari castecne vlastovicnikem navenek odstranit, muze vam tam klidne vyrust z korenu znovu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Berušinka

Nestačí jen česnek – ten česnek se musí namočit na 24 hodin do octa – pak to teprve funguje (teda nemusí to tak být u všech samozřejmě). Pak si ten „odmočený“ česnek můžete přiložit přes noc na nohu a nějak obvázat.
Nebo doktor a tekutý dusík =).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Kamaráde, bradavice normálně nebolí. Takže se vykašli na česnek, vlaštovičník a podobný babský rady a mazej k doktorovi!!
Normální, nebolestivé bradavice na povrchu kůže naprosto spolehlivě odstraní kyselina mravenčí z lékárny. Případně k ní lékárník přidá gel (pak se nerozteče na bradavici), dáš to opatrně na bradavici, několik dní opakuješ a je pryč (malinké druhý den).

Zdroj: vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Teď je všude plno vlaštovičníku,na­trhej si kytici domů do vázy,vždycky si kousek ulom a potírej bradavici tím oranžovým mlíkem nejmíň 3–5× denně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

zde si přečti zkušenosti druhých co jim fungovalo, naštěstí jsem to nepotřebovala

http://zena-in.cz/clanek/jak-na-bradavice/kate­gorie/zdravi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rtepp

Nhttp://www.om­lazeni.cz/vlas­tovicnik-na-bradavice-18–13173–0.htmlatírat tekutinou z vlaštovičníku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Mněl jsem ji na hrbetě ruky po vlaštovičníku ztvrdla jednou se odtrhla ani nevím jak. Už se nevrátila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

S bradavkou bych věděl, ale s bradavicí fakt nevím.
Sorry za odpověď, která asi nepomohla, ale když mne to při četbě dotazu napadla naprosto spontánně…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Když jsem zajiš´toval obranu vlasti a několik dní nám nedali možnost si sundat boty, tak jsem bradavici co cvičení sundal i s ponožkou. Takže kdyby byla mladá – napařit, rozmočit a vydloubnout pokud půjde.
Ale mít na noze rok bradavici a ještě mi vadit, tak už dávno jsem u doktora. Mne je vypalovali jak dusíkem, zpočátku i žhavým drátem („pájkou“) a neznečistil jsem si ani trencle s lampasem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocky

Bud Vlašťovičník a nebo ja udělla to že jsem je vyřízl nebo vytrhl a už jsem je neměl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

No u lékaře nedostaneš jen tekutý dusík… tchán dostal takovou mastičku a ta mu to bezbolestně „vyžrala“ a nebo se také dávají náplasti…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Comanch

Mám zkušenosti a rady jako málokdo :D
7 bradavicí – 7 let
Když jsem byl malý kluk, utvořila se mi na chodidle první bradavice. Vůbec jsem nevěděl o co jde a moje nezodpovědná máma nad tím mávla rukou. Bradavice se začaly šířit a co rok, to další přírůstek. Po 7mi letech jsem vzal situaci do svých rukou :D a šel na kožní. Chodil jsem tam každý měsíc na vypalování tekutým dusíkem a mezitím mi doktorka předepisovala mast „Verumal“ za 3 stovky, která vydrží tak 2 měsíce. Vždy říkala, že za 14 dní už to bude v pohodě a mám jen přijít na kontrolu. Po 10ti měsících a 10ti bolestivých vypalování všech 7mi bradavic jsem usoudil, že paní doktorka asi nemá potřebné know-how a zkusil jsem jinou alternativu. A tady je moje rada, která zabrala do 1 měsíce. Jmenuje se Propolisové kapky. Koupíš je snad bez problémů v každé lékárně. Každý den potřít kapkami bradavici, zalepit náplastí a druhý den vyměklou bradavici stříhat. Nůžky neztačí. Poříď si takový ty malý kleštičky, který používaj ženský k odstřížení odchlipující kůže na prstech u nehtů. Po vystříhání opět potřít., zalepit atd. Tato metoda je silnější než mnohonásobné vypalování dusíkem a agresivní roztoky na předpis. Navíc jsem za ty pitomé roztoky a všechny návštěvy po 30ti korunách dal dohromady tisíc korun uplně zbytečně. Přeji hodně štěstí!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Janule9

Na bradavice také pomáhá železitá voda od kováře. Mám bradavici asi už 2 roky okolo samé malé a každý den namáčím tak na 20min nohu do té vody a skutečně se zmenšují a ztrácejí

před 3717 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek