sunamo

Jak se vypočítává nemocenská ve firemní účtárně?

Ahoj, kde najdu pomoc když nejsem si jistý zda zaměstnavatel mi vypočetl správně nemocenskou? Stránka nebo snad nějaká státní instituce?

Mám výplatní lístek kde nebyla žádná nemocenská i dovolená i takový kde byla.

Nejlepší by byla mzdová účetní ale takovou neznám. Nebo si ji zaplatit – za prvně zeptání zde nic nedám.

Výplatnice:

http://sunamo­.cz/_/i/vyplat­ni_listky/11-2018.png

http://sunamo­.cz/_/i/vyplat­ni_listky/12-2018.png

Byl jsem zaměstnán od 1.11.2018 do 31.12.2018.

1–13.12 jsem byl v práci.

14–16.12. byla první nemocenská. Chtěl jsem chřipku zvládnout čaji. Šéf ještě v pátek přijel a vzal si nemocenské papíry.

16–27.12. byla druhá nemocenská na účet zaměstnavatele. Kašel zesílil a dostal jsem ATB.

28–30.12. byla nemocenská od OSSZ.

31.12. opět v práci, den mi byl proplacen v 8h.

Časová mzda + dovolena + náhrada příjmu při nemoci:

=15715+3036+5590 = 24341 (Hrubý příjem)

  • daň+SP+ZP

24341–1710–1219–844 = 20568

  • stravenky

20568–369–1260 = 18939

Díky

Nejlepší odpověď
ivzez

Navazuje-li na první neschopenku bezprostředně druhá,
posuzuje se druhá jako pokračování předchozí první neschopenky.
Tzn., že nemáte znovu první tři naplánované směny neplacené.

Náhradu mzdy za nemoc máte spočtenu správně.
Vychází mi 5589,16 Kč, zaokrouhleno na celé koruny nahoru = 5.590,– Kč.

Proplacení dovolené mi vyšlo na 3.143,– Kč.

Mzda je spočtena správně.

Stravenky po 41 Kč jsou za odpracované směny (na ty Vám přispěl zaměstnavatel), stravenky po 90 Kč jsou za dny nemoci → na ty jste
neměl nárok, protože jste v době nemoci nepracoval → proto Vám je
zaměstnavatel naúčtoval v plné ceně.
__

Do budoucna:

Všimněte si v prosincové výplatnici v levém sloupci
třetího řádku „Prům. náhrady: 189,74 Kč".

To je základ, z kterého se vypočte náhrada mzdy za nemoc.
V roce 2018 se tato částka redukovala takto:
z částky do 175 Kč se započetlo 90 % a ze zbylých 14,74 Kč 60 %,
součet: 166,34 Kč. Z této částky se stanoví náhrada mzdy za nemoc
bve výši 60 %, tj. 99,81 Kč/hod.

Náhrada Vám náleží za 56 hodin.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… nějak se v tom nevyznám, ale zaplacený to máš pod položkou 22610 …