dust8

Jak se vypočítá vzdálenost čáry na výkrese pro měřítko 1:60 na přepočet vzdálenosti 5,90 metru v milimetrech?

Rád bych udělal výkres.

Nejlepší odpověď
Kelt

Uvědom si, co znamená měřítko. V tomto případě 60 cm ve skutečnosti bude představovat v obrázku čáru 1 cm, a 5,90 m si převeď na milimetry a přepočítej.

Pepa25

Učivo 7.třídy ZŠ …

Mc Merkurion

… kdysi, když ee na školách ještě učilo …

Pepa25

Stále. Zlomky, přímá a nepřímá úměra. V učebnicích jsou i přímo příklady na měřítka …

Mc Merkurion

… jo, jo, v učebnicích to je, ale ve školství umí jen stávkovat nebo prázdninovat …