El dejvo

Jak se vypocita tento priklad

Tento priklad je z trojclenky potrboval bych poradit jak se pocita..

190/134(to ma byt podsebou jako zlomek) krát 998

Nepiste mu ze mi s ukolem radit nebudete neni to ukol..
Pripravuju se na test

Odpovědi
anonym

Ať je to či není úkol – nechápu, jesti chceš naučit násobit a nebo dělit…
Ještě tak dvakrát-třikrát si to po sobě přečti a pak tu otázku zformuluj tak, aby dávala smysl.

Hamon

Nerozumím otázce – do trojčlenky ti chybí třetí člen.
Jestli jde o násobení zlomků, pak výsledek se rovná součin čitatelů lomeno součin jmenovatelů. Jestliže jeden z členů není zlomkem, můžeš

  1. ho převést na zlomek (998 jednin) nebo
  2. ho rovnou vzít jako čitatel a se jmenovatelem neděláš nic.

mosoj

Radši na ten test nechoď a uč se.

HonzikPernik

Domácí úkoly se zde neruší porušuješ zákony tohoto fóra.
Je mi líto já to nezakázal, stěžuj si administrátorovi.