Jak se vyplácí nemocenská v době nezaměstnanosti

Na uřadu práce jsem od dubna.V srpnu jsem podstoupila operaci a v nemocnici mi dali neschopenku kterou jsem odevzdala na UP.Tam mi zdělili že neschopenku neproplácí.Mám tedy nárok na nějakou podporu v době neschopnosti?K čemu vlasně neschopenka bude sloužit?

Odpovědi
Dandi

Lituji, ale v době nezaměstnanosti není na nemocenskou nárok (nemocenská svým charakterem nahrazuje příjem ze zaměstnání, a ten v době nezaměstnanosti nemáte). Z ÚP jste dostával podporu v nezaměstnanosti, ta je časově omezená, takže po jejím vyčerpání zůstanete bez prostředků. Pokud jste se ocitl ve finanční tísni, zkuste se obrátit na sociální odbor městského úřadu podle místa vašeho trvalého bydliště a informujte se zde na dávky pomoci v hmotné nouzi.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/35318-nemocenska-v-nezamestnanosti

Attack-design

v tomto případě se neschopnost na ÚP opravdu nevztahuje, nárok na podporu máte od té doby co jste nastoupila na pracák a v minulých 3 letech jste alespon jeden rok odpracovala v celku, pokud nic nedostáváte asi už ano nedostanete, neschpenka je vám de facto jen na prohlížení