georgeso

Jak se vyplácí důchod? Měsíc pozadu, měsíc dopředu nebo v daném měsíci?

Nejlepší odpověď
quizzi

Důchody jsou vypláceny měsíčně dopředu, ne však na daný měsíc. Např. důchod splatný dne 16. dubna náleží na období od 16. dubna do 15. května.

Další odpovědi
Kepler

A který důchod máš na mysli? Ten starobní není kromě věku ničím podmíněn, takže v daném měsíci. Jak je to u invalidního ne­vím.

ivzez

Správně opovídá jenom Quizzi: Důchod se vyplácí dopředu.

Vyplácí se jenom v sudé dny a na období od–do. Např. 20. ledna přijde důchod
na období od 22. ledna do 21. února. Málokdy přijde důchod přesně v den, kdy
začíná období, na něž se vyplácí.

Většinou chodí o den, dva, vyjímečně i více dříve.

da ny

U ID je to stejné jako u starobního. Tedy na daný měsíc :D

Emefej

Já pobírám starobní a chodí mi 2–3 dny dopředu.

georgeso

Děkuji mnohokrát, šlo o hádku s kolegou, takže jsem vyhrál. :)

ivzez

Georgeso,
nezasloužil by si Quizzi si za správnou odpověď nominaci?