wroblík

Jak se vymyslel název DAVIS CUP a FED CUP

Odpovědi
alenka901

davis cup
Myšlenka mezinárodního týmového střetnutí mezi USA a Velkou Británií v tenise vznikla v roce 1899 v tenisovém klubu na Harvardské universitě. Dwight Davis vytvořil hrací schéma, zakoupil stříbrný pohár dnes známý jako „salátová mísa“ a v roce 1900 se uskutečnilo první utkání. Od roku 1904 se soutěž otevřela dalším státům, mezi kterými zajímavé místo zaujala společná reprezentace Austrálie a Nového Zélandu, která vystupovala až do roku 1913 pod jménem Australasie.
fed cup
Historie Fed Cupu sahá do roku 1963. Tehdy byla k 50. výročí založení Mezinárodní tenisové federace (ITF) uvedena na svět soutěž, jež měla být jakousi obdobou mužského Davis Cupu. Založení tehdy ještě Federation Cupu (Poháru federace) odráželo vzrůstající popularitu ženského tenisu a s tím související poptávku po podobném typu soutěže.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fed_Cup