Sirifan

Jak se vymluvit z kouření?

Ahoj, ve škole mně chytili s cigaretou byla to blbá klukovina které hrozně lituju. Problém je že jsem 100% nekuřák, jen sem to chtěl zkusit, ale rodiče kouření nesnáší. Co mám doma říct protože tomu že nekouřím neuvěří a to že jsem to jen zkusil asi taky ne :/ Poradíte mi nějakou výmluvu jak se z toho vykecat?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Moment, chceš poradit výmluvu nebo jak dokázat pravdu? Co je podle tebe 100% nekuřák a kolikrát může zkoušet kouření, aby pořád zůstal nekuřákem?

Řekl bych pravdu a dokázal to časem, když u tebe cigaretu nikdo (ani doma ani ve škole) nebude moci najít …

Další odpovědi
marci1

Nevymlouvej se, řekni rodičům pravdu. To ocení každý rodič. 🙂

huxa

Jestliže ti nebudou věřit, že jsi to jen zkoušel, vykašlal bych se jim to nějak jinak zdůvodňovat.

Kelt

Zkoušel kouřit snad každý, když byl mladý. Prostě si chtěl dokázat, že už je dospělý, i když měl třeba 10 roků. Je třeba využít dobré nálady rodičů a zavést řeč na toto téma. Zeptat se, zda někdy v mládí zkoušeli kouřit a jak jim to chutnalo. Možná se přiznají, možná ne a třeba tvoji rodiče patří k té menšině, co to nikdy nezkusila. A pak jim říci. No chtěl jsem být chlap, chtěl jsem si to zkusit. Vím, že jste mi říkali, že to není dobré, ale člověk to musí zkusit sám. na vlastním těle. Je to stejné, jako když někomu řeknete, aby se nedotýkal horkých kamen, že se spálí. Takže tak nějak.

ivzez

Souhlasím s Marci1.
Řekni rodičům pravdu!

arygnoc

je to v poriadku – bolo to v škole a tam sa predsa máte učiť – i to, čo je správne a nesprávne (že sa v škole nefajčí).
teda trest v škole je adekvátnym poučením a o to predsa v škole ide nie?