kurec

Jak se vyhnout platbě zdravotního pojištění z vlastní kapsy kromě úřadu práce?

Tento rok cestuju tak různě po evropě a s práci to zrovna stabilně nevypadá. Na to abych byl vedený na úřadu práce tak se tam musím min. jednou za měsíc ukázat takže to nepřipadá v úvahu a povolání k vojenskému cvičení taky nechci protože když tam pak nenastoupím tak tam jsou velké sankce za nedodržení. Nabýt status studenta v únoru taky asi nevypadá moc reálně. Takže zkrátka nevím jak to vyřešit.

Nejlepší odpověď
elkon

Takže užívat si a stát ať se postará až budeš marodit. To je teda „vychcanost“. U nás dojde-li k mezní situaci, lékař je povinen člověku pomoci a nemůže zjišťovat proč nemá zdravotní pojištění. Jen pro příklad, v Americe nemáš ZP, tak máš smůlu.

Další odpovědi
Filip84

Zrušit trvalý pobyt na území České republiky.

Oproti všelidovým představám trvalý pobyt na území České republiky není povinný, a to ani tehdy, když se „trvale“ na území České republiky zdržuješ. Provádí se to tak, že to – prostě a jednoduše – oznámíš matričnímu úřadu. Poté musíš odevzdat občanský průkaz, nejsi povinen mít občanský průkaz (pokud ho budeš chtít, můžeš si o něj, po té, co zrušíš trvalý pobyt, znovu požádat, ale kolonka s trvalým pobytem bude prázdná) a je dobré mít, dopředu, vyřízený cestovní pas. Pokud máš řidičák, jsou s tím docela problémy – buďto musíš trvalý pobyt na území České republiky obnovit, řidičák vyměnit a zase zrušit, nebo dosti komplikovaným způsobem dokazovat, že jsi resident právě na území České republiky, protože na řidičák není relevantní státní příslušnost, ale skutečný pobyt. Jo, a nemusíš, potom, platit poplatek za psa a popelnici, například.

Pokud nemáš trvalý pobyt na území České republiky (a nevykonáváš závislou činnost atp.), tak ale nejsi zdravotně pojištěn, pozor na to! To znamená, že pro Tvé cesty do zahraničí, kde bys jinak chtěl využít ošetření v rámci evropského průkazu zdr.pojištění, se musíš, buďto, komerčně pojistit (jako bys byl třeba Somálec), nebo se přihlásit do veřejného zdravotního pojištění dobrovolně. A to je dražší, když nemáš trvalý pobyt na území České republiky.

da ny

Těch, kteří by rádi obcházeli zákony ČR a zákonné povinnosti je dostatek 😉
Těch, kteří staví život na lži, také přibývá……
Někdy si říkám, odkud vlastně ta ryba zapáchá. Ono to není jen od hlavy, ale často i od ocasu 😉
Dluh vůči státu, exekutor vás tady dožene……

Pepa25

Nijak. 2 336 Kč měsíčně nikoho nezabije.

Disraeli

Změna občanství za lepší. :D

Ametyst

Elkone, neplácej blbosti: stát se nepostará. První otázkou zdravotníků, než hnou prstem je- Jste pojištěný? Pak si péči hradí ze svého a ihned.

elkon

Ametyst, je to nesmysl. Je to sice nesprávné, ale lékař se v kritické situaci musí pokusit ti pomoci, i když na to nemáš. Není pak čas zjišťovat, proč se tak stalo.