Josefína6899

Jak se vyhnout lyžařskému kurzu?

Dobrý večer, vím že otázka může být zavádějící, ale opravdu mám své důvody.
Jsem v prvním ročníku gymnázia a za 3 týdny máme jet na lyžařský kurz.Můj problém je takový, že z toho mám hrůzu.Nejprve tělocvikářka se kterou tam jedeme, mě už několik let némá ráda, kdykoliv když může tak si ze mě utahuje před spolužáky, jinak když na ní mluvím tak mě záměrně ignoruje.Tohle bych ještě překousla.Strašne ten kurz prožívá, a říká že musí jet každý jen z vážných zdravotních důvodu je to pochopitelné, a každého kdo chtěl nejet, prověřila jako agentka FBI.Bylo to i docela finančné náročné, na moje finační prostředky, ale moji rodiče jsou skvělý a nechtěli abych přišla o zážitky tak mi kurz zaplatili.Ovšem sem jim neřekla, že ve třídě nemám žádné kamarády.Holky se mi posmívají kvůli mému oblečení, píšou o mě nepěkné věci na lavici a říkají mi velmi nelichotivě.Ale mě je to jedno, pár hodin si tam odsedím, dávám pozor a jdu pryč…Nezajímá mě kdo se ským vyspal, kam zajít na party…Protože je to skoro všechny jednou stejně přejde…Ve škole mi to nevadí, ale strávit týden s bandou lidí s kteréma nemám absultně nic společného, jejichž hlavní zábavou budu já ( a alkohol )…Bojím se že bych to nepřežila :D…Ne, nechci se vzdávat a zbaběle utéct, ale ikdyž nechci tak vše co si řeknou si beru k srdci, a vím že by to byl nejhorší týden v mém životě…Vím že jsou mnohem horší věci, ale opravdu z toho nemám dobrý pocit.Mohla bych nějak onemocnět? Rodičům nechci říct, jaký mám postoj ve třídě, vím že by byli nešťastní.
Omlouvám se za pravopis, za tak dlouhýj sloh plných žvástů, které vást vlastně ani nezajímají, ale pokud jste to dočetl/a až jsem, tak budu ráda za jakýkoliv komentář.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Tohle tě v životě potká ještě mnohokrát. Čím dřív se naučíš s tím žít, tím líp. Ono nejde jen o lyže, ale i o nějakou tu společenskou integraci, „nácvik“ interakce se společností není nikdy k zahození.

Další odpovědi
ivzez

Před problémy se neutíká, problémům je potřeba se postavit.

Kepler

Na blbou tělocvikářku se vykašli. Vím, že ti navrhuju zdánlivě nemožné, ale postav se k tomu jako chlap. Když se dobrovolně budeš stavět pořád do autu, je to na pytel. Takhle se uznání nedožiješ. Za pár měsíců na gymplu nemůžeš čekat, že se ti vykrystalizuje nějaká kamarádka, nebo kamarád. Nevnucuj se, buď origoš, to se poddá.

Klaproth

Nevymýšlej ptákoviny a jeď!
Bože, co jste za generaci? Za našich školních let byly různé brigády, kurzy a výlety těmi nejočekávanějšími částmi školního roku a každý se na to těšil.

Hlada

Kurzu se nevyhýbej. Tělocvikářka dělá dobře, když pečlivě prověřuje výmluvy. Není se čeho bát. Kurz je poměrně nenáročný. Vzájemně se poznáte v jiných situacích, než ve škole. Lyžování je také něco jiného, než cvičení v tělocvičně. Na kurzu ostatní poznají, že třeba umíš něco, co o tobě zatím nevěděli. Nové situace mohou změnit vztahy. Na zážitky z lyžáků se i po mnoha letech vzpomíná na srazech.
Neboj se a jeď!

Mc Merkurion

… no, na lyžák se nejede kvůli lyžování, ale z důvodu utužování vztahů v kolektivu … jsi teprve v prváku, máš čtyři roky do matury, jestli nepojedeš na lyžák a nepokusíš se zapadnout do party, tak to, co tě čeká, až se třída vrátí bez tebe si ani nedovedeš představit …

Mp2

Josefíno..
Celkem to chápu.
Prostě se někdy parta nesejde.
V takověm případě bych ti sice řekl, abys to překousla a jela.. Že je to takový sezbamovací kurz..

Jenže pokud píšeš o tom, že to nejsou tvoje kamarádky . Ze se ti smějí, neřikaji ti pěkné věci..

Já měl takového kamaráda… Ten nešel ani na maturák..

Zkrátka ti za to ty lidi ani nestojí a nejsi s nimi ráda ani ve škole, viď ?
Sama víš, jakě to s nimi je ve škile a neumíš si ani představit, jake to s nimi bude týden na lyžáku..

Zkusím ti tedy poradit… Možná ti jen řeknu, co chceš slyšet.. Třeba ti to pomůže…
Josefíno:
Umíš si vůbec představit, s kým bys byla na pokoji ve čtyřech ? Je tam někdo takový, s kým vy ses domluvila ? To je podle mě rozhodující..
Pokud je to tak, že by tě prostě nacpali k někomu, kdo tam s tebou nebude chtt být, asi bude lepší nejezdit..
Když nebudeš mezi lidma mezi kterýma chceš být, pak to pro tebe bude utrpení… Budes tam jen přežívat..

Máš hodné rodiče, to ano..
Zkus tedy nejprve jim vysvětlit, jak to je.. Tak jako tak v tom budou hrát roli rodiče ..

Napsala jsi to sem proto, že tam jet nechceš.. A jen chceš najit zpusob, jak se tomu vyhnout.

RealStepa118

Ahoj, mám to úplně stejně. Jsem také introvert a nemám ve třídě kamarády. Občas s někým prohodím pár slov, ale nemůžu tomu říkat kamarádství. Naštěstí nemám problém s učiteli, kteří tam s náma jednou, ani se mi ve třídě neposmívají. Ale i přesto se mi tam nechce. Ti lidé nejsou zlí, ale nechci s nimi trávit týden v kuse. Ve škole se to dá přežít, ale týden je opravdu hodně. Soucítím s vámi, teďka jsem už na střední, ale na základní škole bych na lyžák taky nejel. Ve třídě mi všichni nadávali a posmívali se mi.. Jak jste ten lyžák nakonec přežila? Bylo to opravdu tak hrozné?
Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Edison

WhiteHawk: To je rada totálně na pytel!!! Otrkávat se ve společenských vztazích je stejně důležité, jako jíst, pít a dýchat. Člověk je prostě tvor společenský a vylučovat sám sebe z kolektivu je totální nesmysl. Stejně, jako že s může dělat co chce. Tak to prostě není!! Jednak je tu zase společnost, ve které žije a díky které žije, a jednak jsou tu samozřejmě lidé, kteří mají za mladěho člověka, i jeho výchovu, odovědnost!! Já doma říct, že nepojedu, tak dostanu takovou, že vezmu druhou vo zeď.

Mc Merkurion

… slušnějc a výstižnějc bych to nenapsal …