Kepler

Jak se vlastně otázka či odpověď označuje za užitečnou?

Je mi trapné, že se na to znovu ptám, když už jsem tady nejmíň 3 roky, ale pravdy jsem se dosud nedopátral, ačkoliv nápovědu jsem prostudoval a nejsem z ní moudrý. Akorát jsem zjistil, že s nominací to nemá nic společného. Můj příspěvek někdy označen za užitečný (viz můj stream), aniž bych byl nominován. Rád bych taky ocenil příspěvky jiných. Admina se ptát nechci, nemá to cenu.

Nejlepší odpověď
led

Nijako…aj keby práve tá užitočná mala získať viac bodov než neužitočná
Zvýrazniť užitočnosť môžte kliknutím na „nomináciu“ čím napoviete autorovi otázky, ktorá odpoveď podľa vás je naozaj užitočná.

. ak mám byť úprimná, tak mám pocit, že bodovanie sa dáva za „kamarátstvo“ alebo preto, že sa nám odpoveď páči, či vyzerá (podľa nášho názoru) zaujímavo. Preto veľakrát tie naozaj užitočné odpovede sa krčia kdesi na konci „peletónu“. A zlatý vavrín získa odpoveď kamaráta, alebo tá, ktorá sa nám páči (aj keď nie je užitočná)

Další odpovědi
Anikitos

Pokud se ptáš na to, které odpovědi (a otázky) dostanou nejlepší ohodnocení, tak to podle mě záleží na vzájemné oblíbenosti uživatelů mezi sebou. Chci tím říčt, že pokud někdo např. uvidí odpověď či otázku svého „oblíbence“ a shledá ji za docela obstojnou, tak ji ohodnotí.

Myslím, že je to vidět třeba na tom, když je tu poležena nějaká otázka a dostane 4 úplně stejné odpovědi — dokonce úplně stejné fomrulace vět, ani si nikdo nepřidá nic svého (a nemyslím tím odpovědi na anketu). No a rozdíl je jen v tom, že první odpověď tu byla např. o řekněme 4 h dříve než ta poslední, ale právě tato poslední nakonec dostane nejlepší hodnocení a ta první třeba vůbec žádné, i když jsou na chlup stejné.

Nominace se dávají taky oblíbencům a sympatizantům, a hlavně těm, kteří odpovídají ve stejném duchu jako je myšlení toho, kdo udělil nominaci (prostě mají stejný názor).
Někdo uděluje nominaci té odpovědi u své otázky, která se mu skutečně zdá nejpřínosnější a nebo chce poděkovat odpovídajícímu (např. za pochválení otázky, nebo za něco jiného :'D ).

Lidi jsou rádi, když potkají někoho, kdo „je na stejné vlně“ jako oni – mají stejný názor… a pokud se tak stane, s potěším ohodnotí jeho otázku, odpověď popř. udělí nominaci…

Ale stejně si myslím, že pokud je něčí odpověď skutečně přínosná, srozumitelná a jasně odpovídá na otázku, tak dostane nějakou tu hvězdičku.

Dochy

Pokud myslíš „DOTAZ+“ pak to je záležitost adminů. Odpovědi se pak řadí podle palců a nominací (je možné, že nominace od autora má vyšší váhu)

Mc Merkurion

… otázku lze označit jedině za zajímavou, a to hvězdičkou, užitečná odpověď je s nominací, viz: https://www.od­povedi.cz/napo­veda/bodovani

Kryšpín

Jak pro koho, dále jak je zapnutá velká část mozku a zda májí práskači dobrou náladu, neb jsou na víkendu

EKSOT123

Podle toho odkazu Mc Merkuriona bych řekl, že otázku otázce lze dát jen hvězdičku. Přesto se občas některé otázky objeví jako užitečné, asi to může udělat jen admin.
Odpovědi prý je možno dát nominaci, ale to mohou jen stříbrní a zlatí. K získání užitečnosti odpověď asi musí někdo nominovat a navíc musí být otázka uzamčena. Krom toho je někdy jako nejlepší odpověď označena ta s méně palci (nevím kdo to dělá a jestli to souvisí s nominací nebo užitečností). Zkrátka já nejsem takový stabilní uživatel, abych se po tom pídil.

Kepler

Anikintos: neptám se na nominace, palečkování, kamarádčofty, ani na bodování. Znova se ptám: Jak se vlastně otázka či odpověď označuje za užitečnou?

Kepler

Jak jsem uvedl, s nominací to nemá nic společného, jak už jsem psal. Tak mě napadlo, že takto označená otázka se označí jako užitečná prostě proto, že se umístí na prvním místě v rámečku. Jak je to ale s hvězdičkama u o otázek, netuším. Taky: nesklidím moc hvězdiček(nebo i nulu), přesto je otázka ve streamu označena jako užitečná.

annas

Pokud tazatel neuzavře otázku hned nominací, tak ten, jehož odpověď byla nominovaná později, se to nedoví.

Nominace se ve Streamu neobjeví.

Uzavírám své otázky později, nominuji něčí odpověď, ale zda se to dotyčný doví, netuším.

led

označila som túto otázku ako zaujímavú a užitočnú, vzhľadom na to, že vlastne tlmočí otázku mnohých užívateľoch k tomuto problému.