bolak

Jak se vítají lidé z internetu?

Už jste to někdy řešili? S někým se setkáváte na internetu denně třeba 2 roky a pak si najednou usmyslíte, že se setkáte osobně.

Znáte se, ale vlastně se neznáte, takže jak na to? Třeba u mě a Aleshe by to bylo jasný, dvakrát ahoj, pak by dostal facku, následně bych mu vyplatil tisíc korun a k žádnýmu trapasu by dojít nemohlo, ale to je takový to nejobyčejnější přivítání, jsou určitě i jiné případy..

Nejlepší odpověď
kapka

Ze zkušenosti se svou dcerou můžu napsat, že dnešní mladí s tím nemají vůbec žádný problém. Zakládají na fb různé zájmové skupiny a pak pořádají setkání. Bývají to velké hromadné akce, sejdou se desítky lidí, takže to není o žádné schůzce naslepo s nějakým úchylem, naštěstí. Mívají vymyšlený i nějaký zajímavý program, akce bývá dobře organizovaná. A neděje se tam nic špatného, jednak dceři věřím a jednak z akcí vznikají často i videa, která pak někdo pěkně sestříhá a dá se to na youtube.
Ptala jsem se dcery na nějaký konkrétní příklad, jak proběhlo první setkání s kamarádkou, kterou znala jen z fb a delší dobu se znaly a na fb si povídaly. Tak prý se radostí málem umačkaly k smrti. 🙂 Jsou stále kamarádky, teď o prázdninách k ní dcera jela dokonce na pár dní domů. Já jsem mluvila s její mamkou po telefonu.
Stejně je to zajímavé, bez netu by se nejspíš nikdy nepotkaly, bydlí od sebe dost daleko.
Starší generace tohle asi moc nechápe, ale pro mladé už je to normální navazování vztahů. A já si o tom myslím to, že je lepší, když se pomocí fb sejdou lidi z celé republiky s podobnými dobrými zájmy, než když se dítě chytne z nedostatku jiných příležitostí špatné party z místa jeho bydliště.

Další odpovědi
quentos

no nevim jak Ty, ale já bych v životě žádnýmu chlapoj neřek ahoj, připadal bych si jak čtyřprocentní. Takže v našem případě by to dvakrát ahoj nebylo.

Vítání podle Tebou nahozeného scénáře probíhá zhruba takhle:

Jeden: (přechází, krouží, přešlapuje, nervózně kouká na hodinky)
Druhej: (přešlapuje, krouží, přechází, nervózně kouká na hodinky)
(cca 30 min. totéž beze změny, dokud – ve většině případů náhodou – o sebe nezavaděj pohledem)
Jeden: „Promiňte, nejste vy ten, na koho tady čekám?“
Druhej, nabízeje ruku: „Jo, to budu asi já. Zdarec.“

david22

Já bych přišel na smluvené místo o něco později, maskovaný. Nejdříve bych jej pozoroval z povzdálí. Chodil bych kolem něj v okruhu 200m. Potom bych se příblížil a opsal kruh o poloměru 150m. A tak dále. Něco jako šelma. Až pak bych zaútočil na střed.

manon

Říkají si ahoj a už si nezačnou vykat :) Jen -iv-II. bys možná měl vykat :)

manon

quentos: Dost mne překvapilo, že správní chlapi si nesmí říct ahoj, že by byli za jinak orientované. Pravda, taky okolo slýchám spíš kdejaké nazdar a raději ještě nazdar, vole, ale o závadnosti ahoj slyším poprvé :)

quentos

neříkám, že nesmí, cituji: „připadal bych si…“, jde tedy jenom o můj subjektivní pocit. Ale z Tvých zkušeností se to akorát potvrzuje :{))> můj voblíbenej argument – abych zaroveň reagoval na bolaka níže – bejvá, že nejsem vodák :{)>

bolak

hlavně berounka bejvá v létě gejema jak vosypaná…

Damiana

🙂

kapka

🙂 Něco v tom smyslu jsem sem taky chtěla napsat.

bolak

quentos: a když mu ten druhej ruku nenabídne, má ho ten první o ruku požádat?

manon

Zaručeně. A bude svatba :)
Nee, když nenabídne, ať si ji nechá přece :)

manon

Někdy si můžou říkat i důvěrněji a třeba nějakou přezdívkou, třeba Čau, meruňko nebo Nazdar bonbóne – ale to se nedoporučuje, to vzbuzuje zvědavé otázky okolí :)

anonym

Monon, me bolak muze tykat.. , problem s tykanim mam jen ja – tykat druhemu cloveku. Moji synove cekaji, kdy zacnu vykat i jim.
P.S. A me, kdyby me bolak videl , tak by rekl : Je to jeste horsi, nez jsem myslel. ! :)

  • iv-

manon

  • iv-II. :)