AnnieAnnie

Jak se ve vztahu, který zatím netrvá dlouho vyrovnat s odjezdem do zahraničí?

Na rok, je to poměrně dlouhá doba u náctiletých. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Amie

Předem bych řekla nic si neslibovat jako věrnost a podobně. Jeden z vás to může porušit – zamiluje se, začne si užívat… a toho druhýho to pak dost vezme, protože sám odmítal jiné protěšky co projevili zájem. Ale zas se snažit to uržet. Kontakt, a spíše nechat volný průběh co se stane. I přestože sji štastně zamilovaná a klape vám to, pravidlo „sejde z očí sejde z mysli“ se může vyplnit v podobě nového zamilování, což může podpořit i pokud budete čas bez kontaktu.
A pokud se za rok uvidíte, můžete být oba jiní a již to nebude takové jako na začátku. Nebo naopak, váš vztah to podpoří a více setrvá.
Takže shrnutí – nech volný průběh, neslibujte si žádnou věrnost. Bud otevřená novým známostem, ale nezačni si užívat jen protože tě nemá kdo kontrolovat.
Doplňuji:
samozdřejmě že to může doúadnout tak, že vás to rozloučení posílí a budete pak spolu štastnější. at uděláš cokoliv, držím ti palce abyste oba byli stastní a ničeho nelitovali.

Další odpovědi
anonym

AnnieAnnie, odloučení na 1 rok je dost dlouhé. V tom máš pravdu. Jestli se ale jedná o zdravý vztah, tak ta doba vadit ani tolik nebude. Život utíká rychle a uteče i těch 365 dnů.
Dnes, kdy je možnost být denně v kontaktu díky internetu, není ani takové odloučení tak zlé, jako to bývalo ještě před dvaceti lety.
No, a pokud ten vztah je oboustranný, tak si alespoň krásně užijete „toužení po sobě“ a tím hezčí potom bude setkání, až se zase uvidíte.

terry

Nelze se asi v tomto případě vyrovnat.
Buď vztah vydrží nebo ne. Ale náctiletí mají ještě mnoho příležitostí před sebou.
Často také vztah nebývá příliš vážný.