Drap

Jak se ve vašem kraji říká pomlázce ?

Vím že obdobná otázka zde již kdysi byla. Zajímalo by mne, zda název užívaný ve vašem kraji koresponduje s uvedenou mapkou. Pokud je někde změna, napište prosím.
http://letecka­posta.cz/136988219
I když většina otázek ze zábavy poslední dobou bez příčiny mizí, doufám, že tato vydrží

Nejlepší odpověď
annas

U nás na Hané se říkalo, že mrskač ( = ten, kdo mrská) používá mrskáč (= tatar)..

Další odpovědi
Damiana

Na severu jsme vždycky říkali hodovačka, starší generace pamihod. Koukám, že to docela sedí.:-)

anonym

U nás v karlovarském kraji také pomlázka.

isteron

korbáč, šibák.

briketka10

normálka pomlázka :)

dudu

U nás – severně od Brna se vlastnímu aktu říkalo mrskůt, nástroj se nazýval žila, ale nejčastěji posloužila chvojka z jalovce. Postrachem pro děvčata bylo nachytat je s holýma nohama, ba některou ještě v noční košili.

I_hate

mrskačka, šmerkust, šlehačka, švihačka, hodovačka, houdovačka, karabáč, sekačka, dynovačka, binovačka, pamihod, pamihoda, korbáč, kocar, karabina, čugár, tatar, žila.

badisko

No zrovna v kraji kde se ted nachazim pomlazky nemaj …ale jinak doma v Cr karabac..

jirkajirka

Českomoravská vrchovina-malouna. Asi od malované vejce.

LukasP

Brno – mrskačka 🙂