dmatejek777

Jak se ve filmech točí scény ve stavu beztíže?

Odpovědi
honza19hk

co třeba počítačová technologie.To co nejde udělat ve studiu nebo při běžném natáčení se udělá na počítači,jen k tomu musí být odpovídající program.jak myslíš že se vyrábí scifi filmy.

led

Pokiaľ chcú reálne vznášanie, môžu použiť lietadlo, tak ako kozmonauti pri nácviku – rýchle klesanie.
Bežné je aj používanie technických pomôcok – napríklad zavesenie na lano pred neutrálnym pozadím. Miesto neho sa potom vloží reálne, či počitačom vytvorené pozadie.

michalo

Metody mozu byt rozne:

1. beztiazovy stav sa da simulovat akymkolvek sposobom kde je oproti gravitacnej sile postavena odpudiva sila rovnakej velkosti z opacnym smerom

  • pod vodou, vztlakom na principe archimedovho zakona kedy sa skafander specialne upravi tak aby bol clovek v nom nadnasany rovnakou silou akou je pritahovany ku dnu
  • vo vzduchu, odpudivou silou vyvodenou klesanim urcitou rychlostou pod urcitym uhlom sa tato sila postavi rovna gravitacnej len s opacnym znamienkom, vysledne g=0

2. vizualnym klamom
 – rozne zavesy, ktore ta „akoze drzia vznasajuc sa vzduchom“ a umoznuju plynuly pohyb tazko rozonatelny od pohybu pri nulovej gravitacii

  • pocitacova animacia

ktoru pouziva filmovy premysel prevazne netusim, kazda ma svoje vyhody aj nevyhody