Brozma

Jak se vaše kočka zranila.

Jak se vaše kočka zranila a jak jste to řešili?
Hlasujte v anketě a napište mi jestli jste to řešili vlastními silami, s veterinářem nebo na pohotovostní veterinární klinice

Nejlepší odpověď
Funna

Jiné zranění

Doplňuji:
Nevím, co se jí přesně stalo, jestli se někde napíchla, nebo co, ale měla pod lopatkou díru…ale protože to nijak nekrvácelo a ani se nijak neprojevovala přišli jsme na to, až si tam intenzivním olizováním vylízala lysinu…a protože s návštěvami veterináře máme hodně špatné zkušennosti, ona se hrozně se bojí a brání se až neskutečnou agresivitou (minule mi prokousla prst a manžela podrápala tak, že z něj kapala krev a přitom doma je to normání mazel) tak se jí bojí i veterináři (a to už jsme byli u několika), takže jsme tomu nechali volný průběh, protože se nezdálo, že ji to nějak hnisá, nebo něco podobného…a naštěstí se jí to zahojilo samo…děsím se toho, aže se jí staně něco, k čemu budeme veterináře opravdu potřebovat…

Další odpovědi
kapka

Jiné zranění

Zažila jsem u známého případ, kdy polodivoká kočka, která na sebe normálně nenechala sáhnout a nikdy nechodila dovnitř do domu, najednou dovnitř přišla, někde si tam zalezla a chovala se nezvykle klidně. Bylo to zvláštní, takže ji známý prohlédl a zjistil, že je postřelená a má v těle kulku. Bylo to na samotě, koček tam bylo víc, některé přítulné jiné polodivoké, jezdit k veterináři nebylo zvykem. Známý se rozhodl kočce vyoperovat kulku či brok /nevím už co to bylo/ sám. A povedlo se. Kdybych to neviděla na vlastní oči, tak snad neuvěřím, že si ta polodivoká kočka celkem v klidu nechala šťourat v kožichu. Nějak pochopila, že jí nic jiného nezbývá, než si nechat od lidí pomoci. A sama si pro pomoc přišla. Jak říkám, nikdy před tím ani potom by ji nikdo nedonutil do místnosti vejít, utíkala před námi už zdálky a vždycky si žila svým vlastním kočičím životem.

beer

Jiné zranění

Coby nezkušený lovec zkoušel můj kočka chtit v bytě vosu. No a od té doby vosy ani včely již neloví )) Žádné ošetření nebylo třeba, jen chvíli prskal, lízal si čumák a třepal hlavou..
Doplňuji:
Sorry – „chytit“ patří.
V té době byl ještě kotisko, takže k tomu muselo dojít zcela zákonitě. Jenže pokud je zvíře mimo byt, tak si toho majitel většinou ani nevšimne. Ten můj žije v bytě trvale, mám ho neustále na očích a k ničemu jinému nedošlo. Vše, co by mohlo způsobit nějaký malér však musí být mimo dosah zvířete.

shadow vj

Zranění způsobené zápasem s jinou kočkou

ukradla mu jidlo neposeda
Doplňuji:
ataki vodu

honza19hk

Nehoda s ostrým či jinak nebezpečným nářadím či strojem (nůž, sporák atd..)

Doplňuji:
Vběhla mě do traktorový frézy na sníh když jsem uklízel výjezd z našeho družstva. Bohužel to nepřežila.

with.love

Zranění způsobené zápasem s jinou kočkou

Doplňuji:
náš kocour už se popral hodněkrát. jdeme vždy k veterináři (teda pokud je to vidět že se popral…sám nám to asi nepoví :))

mosoj

Jiné zranění

Můj kocourek se nezranil. Toho střelil člověk lidumil.