mosoj

Jak se váš automobil srovná s novým benzinem E10?

Dnes prodávaný E85 spolehlivě odrovná neupravené motory dnešních automobilů. E 10 na tom bude jenom o malinko lépe.

Necháte si motory upravit, nebo budete kupovat dražší 98 či 100?

Nejlepší odpověď
Drap

Když nesrovná, tak pořídím jiné. Zatím je ještě stále čas.

Další odpovědi
dubraro

Docela snadno. Jezdí na naftu.

Emefej

Můj automobiíl se s tím srovnávat nemusí, protože mám předepsané palivo nejméně 98 oktanů a nic „slabšího“ do něj netankuji.

Mc Merkurion

… než to k nám přijde ještě nějakou dobu potrvá: "Pro benzínová paliva bude použito písmeno E, u nafty to bude písmeno B. Dnešní Natural 95 či 98 tak budou značeny jako E5 a klasická nafta jako B7 Více na: https://www.e­uro.cz/byznys/e5-a-b7-na-ceskych-pumpach-se-objevi-nove-znaceni-paliva-1318678#utm_me­dium=selfpromo&ut­m_source=euro&ut­m_campaign=co­pylink " …
… tady píšou něco o roce 2030: http://www.cer­packa.cz/2018/06/­27/nove-znaceni-pohonnych-hmot-plati-v-cr-uz-od-konce-zari/
… mimochodem, již v průběhu roku 2017 se to někde začalo objevovat …
… zde popis, zda to tvoje auto zvládne: https://www.povinne-ruceni.com/clan­ky/e5-a-b7-zmeny-na-cerpacich-stanicich/ …

Arne1

Moderní motory E85 většinou zvládnou, auta se dost často exportují do zemí kde je tento lihobenzín běžný. A mezi E5 a E10 není tak velký rozdíl. Význam to má snad jen u aut, kde se benzín používá výjimečně – plyňáky které jsou stále v dostahu čerpačky.

Osobně mne to nebolí, jezdím na CNG a nádrž benzínu jednou za pár měsíců vypotřebuju, protože v některých státech je CNG popelka. CNG také může obsahovat biosložku (metan z bioplynových stanic), ale pokud vím, tak se ta informace uvádí jen u některých čerpaček v Německu.

Kryšpín

Mluvil jsem s benzi sluhou u čerpačky a má názor. V České kotlině jezdí poloveteráni nad 10 i 15 let, což je více než polovina vozového parku a protože vládnoucí šlechta potřebuje omladit voz-park a zákazem jezdit starým autům to nejde, tak po vzoru Německa bude mít E10 bio-bio 10% / brambory, obilí, kukuřice a.p. /, starém poloveteránům to nesvědčí. Tudíž budou mít mechanici více kšeftů a pěstitelé kukuřice více dotací, vozový park se začne omaďovat.

nyjono

Jak píše dubraro.
Jezdím na naftu.

mzm

Pořídím Elektromobil, tam je Elektrika jen jEdna. A nějaké E mi může… :)

mzm

Kapitán: za chvíli bude provozování tvých aut stíháno jako veřejné ohrožení zdraví. :)

Dochy

Arne:
Nepoužívá se CNG v dieslech?