Avatar uživatele
mosoj

Jak se váš automobil srovná s novým benzinem E10?

Dnes prodávaný E85 spolehlivě odrovná neupravené motory dnešních automobilů. E 10 na tom bude jenom o malinko lépe.

Necháte si motory upravit, nebo budete kupovat dražší 98 či 100?

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2052 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Když nesrovná, tak pořídím jiné. Zatím je ještě stále čas.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Docela snadno. Jezdí na naftu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Můj automobiíl se s tím srovnávat nemusí, protože mám předepsané palivo nejméně 98 oktanů a nic „slabšího“ do něj netankuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… než to k nám přijde ještě nějakou dobu potrvá: "Pro benzínová paliva bude použito písmeno E, u nafty to bude písmeno B. Dnešní Natural 95 či 98 tak budou značeny jako E5 a klasická nafta jako B7 Více na: https://www.e­uro.cz/byznys/e5-a-b7-na-ceskych-pumpach-se-objevi-nove-znaceni-paliva-1318678#utm_me­dium=selfpromo&ut­m_source=euro&ut­m_campaign=co­pylink " …
… tady píšou něco o roce 2030: http://www.cer­packa.cz/2018/06/­27/nove-znaceni-pohonnych-hmot-plati-v-cr-uz-od-konce-zari/
… mimochodem, již v průběhu roku 2017 se to někde začalo objevovat …
… zde popis, zda to tvoje auto zvládne: https://www.povinne-ruceni.com/clan­ky/e5-a-b7-zmeny-na-cerpacich-stanicich/ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Moderní motory E85 většinou zvládnou, auta se dost často exportují do zemí kde je tento lihobenzín běžný. A mezi E5 a E10 není tak velký rozdíl. Význam to má snad jen u aut, kde se benzín používá výjimečně – plyňáky které jsou stále v dostahu čerpačky.

Osobně mne to nebolí, jezdím na CNG a nádrž benzínu jednou za pár měsíců vypotřebuju, protože v některých státech je CNG popelka. CNG také může obsahovat biosložku (metan z bioplynových stanic), ale pokud vím, tak se ta informace uvádí jen u některých čerpaček v Německu.

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Mluvil jsem s benzi sluhou u čerpačky a má názor. V České kotlině jezdí poloveteráni nad 10 i 15 let, což je více než polovina vozového parku a protože vládnoucí šlechta potřebuje omladit voz-park a zákazem jezdit starým autům to nejde, tak po vzoru Německa bude mít E10 bio-bio 10% / brambory, obilí, kukuřice a.p. /, starém poloveteránům to nesvědčí. Tudíž budou mít mechanici více kšeftů a pěstitelé kukuřice více dotací, vozový park se začne omaďovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jak píše dubraro.
Jezdím na naftu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Pořídím Elektromobil, tam je Elektrika jen jEdna. A nějaké E mi může… :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

Kapitán: za chvíli bude provozování tvých aut stíháno jako veřejné ohrožení zdraví. :)

před 2050 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Arne:
Nepoužívá se CNG v dieslech?

před 2052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek