mapaf

Jak se vám líbí tyto mé citáty?

Vymyslel jsem si pár citátů, tak bych prosil jejich kritiku a zhodnocení kupříkladu, co se vám z toho líbí a co ne. (A jen kritizujte, jsem mladý, nezkušený a potřebuji se poučit)

zde tedy jsou:
mapafius:
Každý problém je nový úkol, nová zkouška a nová moudrost, nesmutněme tedy že máme problémy ale radujme se.

Chyby jsou zbytečné jedině tehdy, když se z nich nepoučíme

1 chyba cenější než 1000 správně tiplých možností.

Strež se génie aby ses nestal hlupákem místo mudrcem, věz idiote že máš stejné šance moudrosti dosáhnout a vzájemně se podporujte.

mapafius:
Moudrust je rovnováha citu a rozumu, víry a poznání, odvahy a opatrnosti, sebevědomí a poznání svých hranic, zkušenosti a pocitu, naděje, spontánosti a plánování. Moudrost k nám může přistoupit, jen když máme mysl čistou, bez předsudků a otevřenou. Moudrý nikdy nenazve nic pitomostí beze smyslu, nýbrž hledá smysl tam, kde vypadá jak nesmysl, ale zároveň ví, kdy smysl zkrátka není podstatný.

mapafius:
Moudrý ví, že lásce neporučí.

mapafius:
Radujme se, že nás Bůh trestá, znamená to totiž, že na nás nezapoměl ba co víc že nás miluje. Boží trest nikdy neublíží, vždy ale pomůže.

mapafius:
Celý vesmír nemohl vyplynout z jednoho samotného počinu, na to jsou třeba alespoň dva protože jen tak vznikne reakce, tedy náš vesmír.

mapafius:
Každá jednotlivost v sobě nese celou informaci o všem ve vesmíru, jakou si stopu skutečnosti, jen my v ní neumíme čísti.

mapafius:
vše je stejně důležité, protože když se ztratí jakákoliv jednotlivost, celek se celý změní.

Doplňuji:
quentos: ano, všimnul jsem si již, že moje myšlenky se mnohokrát shodují s názory jiných lidí a pak asi bych tu měl uvést, že ten dlouhý citát o moudrosti byl vlastně rozšířením jednoho citátu, který jsem někdy slyšel s přesným zněním: „Moudrost je rovnováha rozumu a citu.“

Nejlepší odpověď
quentos

zajímavé, moudré, některé už nezávisle na Tobě už jinými slovy formovali jiní. Ovšem pokud bys jich nashromáždil víc a publikoval, neodpustím si menší připomínku, že správné pasivní adjektivum od „tipnout“ v příslušném tvaru je TIPNUTÝCH
Doplňuji:
*jedno „už“ si odmyslete ;{)

Další odpovědi
panenka

já bych řekla že jsou dosti moudré a do sebe něco maj

Vikičistič

Jo mě se to docela líbí.

Vicki

To jsou krásná moudra.Na oplátku jedno přidám:,,Lepší mlčet a být podezříván že jsi hloupý,než promluvit a vyvrátit tím všechny pochybnosti,,.