Edison

Jiná odpověď

To jejich „poskakování“ dlouho a tvrdě trénují a je velmi fyzicky náročné a vyčerpávající. Vojáci mají za čest takhle defilovat. Jinak přehlídka svou podstatou jako každá jiná.

Další odpovědi
annas

Jiná odpověď

Nelíbí se mně hudba, i když jsem laik. Zdá se mně, že melodie je stále na jedno kopyto, jako by chyběla „ráznost“ rytmu, který slyším u naší hudby a který navozuje správný pochodový krok.

Proto se nedivím, že při zvuku této hudby hopsají … . Ale jsou to řady pochodujících, přehlídka korejské velikosti a síly.

nyjono

Jiná odpověď

Je mi jich líto.
Museli tvrdě trénovat a možnost volby (jakékoli) minimální.

fcoop

Je mi to jedno, jsou to šašci

나는 상관하지 않는다. 특히 그들은 여름에 퍼지지 않는다.

Fienir

Líbí se mi, je to paráda!

Vojenské přehlídky jsou pěkné a severokorejská je impozantní. Doufám jen, že to bude pokračovat přehlídkami a ne válkou.

MonkeyKing

Je mi to jedno, jsou to šašci

Sám jsi za komanče takhle poskakoval na vojně, tak se nedělej.

marci1

Jiná odpověď

Je mi jich líto. Připadají mi jako stroje, jako roboti. ☹
V tomto videu „pochodují“ i ženy a všimněte si té „strašidelné“ hudby:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SdHA3YoKo_0

anonym

Líbí se mi, je to paráda!

led

Jiná odpověď

Vojaci Wehrmachtu, Červenej armády a USArmy by s týmto tempom mali problém. Pripadá mi to, nebyť hudby, ako 25 obrázkový film premietnutý rýchlosťou 30 obrázkov. To „poskakovanie“ práve tým zrýchlením. Ozaj nepoužívajú náhodou rychlosť – obrázkovú normu pre záznamovú techniku z čias nemého filmu z minulého tisícročia? Vtedy by toto „tanečné hopsanie“ sedelo.
Tí, kto nepočujú rytmus sa mýlia, je tam a výrazný.
Na druhej strane, všetká česť za zvládnutie súhry pri tomto rýchlom a pružnom, akoby na strunách, kroku. Tento krok umožňuje v každom okamihu čeliť nebezpečenstvu a bojovať. U nás vojaci našlapujú celou plochou chodidla naraz s dorazom. Tam je to krok z džungle.

Prikláňam sa k názoru „radšej pochodovať na prehliadkách, než pochodovať do vojny“

mosoj

Jiná odpověď

Není nic vidět. Jenom hlavy nebo nohy. Záběry jsou zkreslující. Pochodují jako jiní, jenom zřejmě používají delší krok. Práce rukou také není vidět. To ty ale jistě z praxe znáš, že.

Nyní jsem si všiml odkazu „marci“. Oni při pochodu pokrčují nohu v koleně. Většinou se noha v koleně nepokrčuje a přenáší váha z nohy na nohu v napjatém stavu. Nicméně rytmus je stejný jako u jiných armád. To zdánlivé zrychlení dělá ta jedna doba navíc. Je to jejich volba. Je to jejich armáda!! v jiném kulturním prostředí.

Nácvik na takovéto pochody je velmi namáhavý a vyčerpávající. Je běžné, že vojáci při nácviku běžně omdlévají ( kdekoliv na světě). Na konci každého takového útvaru stojí náhradníci, kteří, když nějaký voják omdlí, ho odtáhnou dozadu a jiný ho nahradí. Samozřejmě ne při pochodu. Při pochodu se to většinou nestává, pochod je proti předcházejícímu stání v pohovu nebo v pozoru krátký a voják je již v pohybu.

aliendrone

Chechtám se, když vidím jak poskakují

Za Kim Čong Ila jim to šlapalo lépe. (video z odkazu marci1 je z jeho doby)

Schválně jsem se mrkl na záznam KLDR přehlídky 2018 > https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qXfDh5KI­ToU , to jsem tedy zvědav, co asi Kim Čong Un řekne, až si pustí tenhle záznam v čase 7:35–7:45 – a dojde mu, co to na něj vyvalili?! Reklama na Renault NEBO… ;) :D :D :D :D :D :D :D :D :D
To bude zas popravenejch, xixixixi !!! ;) :D

Stejně to čínskejm holkám šlape MNOHEM LÉPE! https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dbWA51VwTHU

Tedy… celkem jsem se bavil, když jsem viděl severokorejský „upgrade“ šedesátileté Hajtry – to bude asi nějaká plechová atrapa, ten „reaktivní pancíř“ (český není, ruský také ne… leda čínský možná, ty neznám) ;) :D :D

Klaproth

Jiná odpověď

Mě se to moc nelíbí, ale pochodujou tak, jak jim jejich vojenské předpisy nařizují.

MonkeyKing > plácáš nesmysly. My jsme za komunistů pochodovali jinak. Kdes sloužil?

Emefej

Je mi to jedno, jsou to šašci

Je mi to jedno, ale šašci to nejsou. Pochodujou tak, jak je jim nařízeno.

Jak se správně pochoduje, předvádí vrchní velitel AČR. Koukni – https://www.fa­cebook.com/CT24­.cz/videos/274462530­057391/

led

marci1, ďakujem za to video, práve tam je v detailoch vidieť to našľapovanie.
Kto neverí, nech si to vyskúša, päta sa len na zlomok sekundy dotkne zeme.

Kepler

MonkeyKing: kdepák, taková šaškárna se v naší armádě nikdy nenosila.