Ametyst

Jak se vám líbí představa mít zimní spánek?

Co nervů, peněz včetně topení, zimních nehod a chřipkových epidemií bychom byli ušetřeni, kdybychom se mohli zazimovat a vzbudit se třeba v březnu. Snili jste o tom někdy?
https://pixaba­y.com/photos/sle­ep-bed-woman-bedroom-sleeping-1209288/

Nejlepší odpověď
Kepler

To bych bral, ale jen za jedné podmínky: o ten prochrápaný čas by se mi prodloužil život, abych si mohl vychutnat všechny slasti a strasti, co se jen do života vejdou. A ještě by to mělo jednu výhodu: byl bych krásně vyhublý, jako medvěd na jaře!

Další odpovědi
anonym

Ne, zní mi to spíš jako nekonečná noční můra. To bych měl jako měsíce v kuse jen chrnět ? To opravdu nezní lákavě, všeho moc škodí :D

Mc Merkurion

… a to bych jako měl půl života prospat ??? už takto jsme na tomto světě tak krátce, a ještě ho prospat ???

dubraro

Líbí!

Drap

Vůbec se mě nelíbí.

zjentek

Na to kašlu, kolikrát nemám ani ten letní!

marci1

Ani ne. Ztráta času. Jen mě napadlo, jak by moji blízcí a kamarádi pak museli celé léto poslouchat co se mi zdálo a co to znamená. 🙂
Jelikož nežiji v přírodě, ale doma, nemusím před zimou šetřit svoji energii, a myslet na zásoby jídla. Je zajímavé, že medvědi, kteří žijí u lidí, nepotřebují zimní spánek a celou zimu nespí.

ivzez

K čemu by bylo mít zimní spánek?
Lepší by bylo zimním spánkem spát.

Kelt

Jistě, bylo by to OK, pokud bereme výhody. V zimě by se nepracovalo, stroje by se opravily, všechno by spalo jako Šípková Růženka. Ale někde jsem četl, že by se tak život člověka prodloužil na 1000 let. Dovede si představit, že vidíte tchyni 40 x za život a tak byste ji viděli více než 900 x. A technická kontrola auta, přijďte za 17 let, ted bereme ty, co se přihlásili před 30 lety a jiné. Úředníci by byli ještě pomalejší, žádosti by se vyřizovaly ještě pomaleji, no nevím, zda by lidé dělali 20 hodin denně. Tak vy máte 540 roků, odpracoval jste 500 let, tak ještě 300 roků budete pracovat, abyste měl nárok na důchod.

RyuzakiKate

Moc ne. Sice se řekne neodborně „zimní spánek“, ale ono to je hrozně náročné. Pokud vyrušíte z hibernace třeba netopýra, pravděpodobně to nepřežije :(

Pepa25

Jak říká jeden můj známý pedagog: studenti a studentky plynule přecházejí z podzimních depresí přes zimní spánek do jarní únavy a vzpamatují se vždy až před koncem školního roku 😉

Ametyst

Ivzez: Zimním spánkem spát by bylo úplně nejlepší.