Avatar uživatele
Drap

Jak se vám líbí právě odsouhlasená změna názvu letiště v Ruzyni ma letiště Václava Havla ?

Doplňuji:
Mně se to nelíbí ani trochu. Příště budu hledat spoj z Brna nebo z Vídně. Už odtud nepoletím.
Možná nám to má připomínat, abychom nezapoměli, kam nás až dovedl.
A ty 4 miliony? Ono to bude spíše více, ale když bude nejhůř, tak zavedeme nějakou daň.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, kapka, iceT, Damiana, veruska, anonym, Kohut57, anonym před 4390 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Líbí se mi a souhlasím.Peněz vyletělo luftem už spoustu na méně užitečné projekty,tak proč ne Havlovo letiště? Vůbec mi nepřijde divné přistávat na Kennedyho,Šere­metěvo atd. Pompidou center také nebojkotuju a z Masarykova nádraží mi nedělá problém odjet.Havel byl mezinárodní fenomén a že doma nikdo není prorokem je fakt. Ruzyně není jen letiště ,ale také kriminál a tzv.staré letiště,kde přistávají jen speciály.Ta čtvrť má prostě smůlu na exponované objekty.Doby kdy lidé najednou nebydleli ve Zlíně,ale v Gottwaldově aniž by se přestěhovali a přitom se nebylo čím chlubit jsou nadobro pryč.Jsem ráda,že je někdo,za koho se nemusím stydět při vyslovení jeho jména kdekoliv ve světě…:D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Doplnění doušky od kapky ve zdroji:
ad Bohemica – Francouzi byli hrdí, když jednohlasně souhlasili se změnou na „letiště Charlese de Gaula“.
Změnu odklepla vláda, jíž jsme si sami zvolili a ústy premiéra – „na základě mimořádně početných podnětů, na něž museli reagovat“.
Bez ohledu na emoce to má i ryze marketingovou stránku, neboť drtivou převahu pasažérů tvoří cizinci (z ročních 11 miliónů), včetně tranzitů přes Střední Evropu.
A pro ně je Ruzyně nesrozumitelný jazykolam, kdežto Havla zná celý svět. Cestovní ruch tvoří významný podíl na HDP a bez něj by na tom byl každý z nás hůř než dosud.
Rakousko nemá téměř žádný průmysl, takže si turismus hýčká, dnes mu tvoří už celou třetinu HDP a v posledních letech se v životní úrovni dostala i před bohaté Německo.
Jsou-li zdejší odpovědi populačním vzorkem naší společnosti s četným výskytem pomlouvačných maloměšťáků, kteří sami nic nedokázali, je to obrázek horší než se zatím navenek jevil.
Doplňuji:
P.S. V tomto jsou naši politici, (byť je v leccčem oprávněně kritizujeme), daleko ekonomicky prozíravější než většina krátkozrakých a pesimisticky zahořklých zaslepenců.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/letiste-vaclava-havla-pripojite-podpis-pod-petici

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kapka

Tak ať to tu není tak jednotvárné, já jsem byla vždycky pro, takže líbí. Důvody, pro které bylo letiště přejmenováno, uznávám, souhlasím s nimi.
Ale kdyby to nepřejmenovali, tak bych asi normálně žila v klidu dál. Stejně v klidu by měli dál žít i odpůrci přejmenování, přijde mi úplně zbytečné, se rozčilovat kvůli takové věci.

Doplňuji:
Jen pro zajímavost, když jsem sem dávala otázku ohledně přejmenování letiště, sešlo se mi 12 odpovědí, souhlasy či nesouhlasy byly vpodstatě půl napůl, pokud tedy beru i vyhýbavé odpovědi jako nesouhlasné.

Upravil/a: kapka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nelíbí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verunka483

Nelíbí se mi ani trochu. Všichni už snad znají letiště Ruzyně ne? Je i ve vyjmenovaných slovech! To tam ve vládě se nemají o co starat že musí dělat takové přiblblé modernizace všeho?! Uf…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Nelíbí. Je to zbytečné. Ale u nás se vždycky ujme ta největší blbost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ne,nelíbí:((

Je to trapné

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

byla jsem odjakživa zvyklá na letiště Ruzyně a nový název se mi tedy nelíbí ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Havel,Havel.Něco mi to jméno říká.Nebylo by lepší,kdyby se po něm jmenovala věznice Pankrác ?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Hovadina non plus ultra, hlavně, že najednou máme 4 miliony na tu srandu, když všude chybí peníze (údajně)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Až řeknu že startuju z Havla to zní dost divně ,no ale proč ne .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
veruska

Nelíbí!!!Je to šaškárna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kohut57

Myslím ,že ho zase brzy přejmenují. Jen co se národ dozví, co byl Havel skutečně zač. Dávám tomu dva roky, možná rok a půl. Hlavně , že se tak nejmenuje naše ulice nebo škola, bylo by mi denně nevolno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

To nemá smysl komentovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Brzy, jazyk, nazývat, Letiště Václava Havla… asi tak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mě je vcelku fuk,jestli se letiště bude jmenovat tak nebo onak.Byla jsem tam jen jednou a víckrát se tam stejně asi ani nepodívám.
Na kokotiny budou peníze pořád,i když se bude říkat,že na jiné potřebnější věci nejsou.Líbí se mi ale odpovědi na tuhle otázku,z nichž jedna mě inspirovala k jiné otázce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tazatelka

Líbí!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ještě jeden věcný údaj pro škarohlídy – Praha produkuje v turismu výrazně více než celý zbytek republiky.
Což je cca 130 miliard Kč/rok, viz:
http://www.czechtou­rism.cz/media/tis­kove-zpravy/prijmy-cr-z-cestovniho-ruchu-vzrostly-o-49-miliardy.html

před 4389 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kohut57

To je sice svatá pravda, ale bez Havlových zásluh.

před 4389 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Letištěm Praha/Ruzyně prošlo v roce 2011 celkem 11 788 629 ces­tujících, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 2 %. Tohoto výsledku Letiště Praha dosáhlo i přes to, že jeho největší obchodní partner České aerolinie prochází restrukturalizačním procesem, a zároveň mírně poklesl i zájem o charterovou do-pravu. Letadla jsou obsazenější, protože k meziročnímu nárůstu pasažérů došlo i přes pokles pohybů o 3,4 %.
(Pro srovnání, je to víc než má celá ČR obyvatel).

před 4389 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Drape, není to trošku přehnaná reakce, přestat lítat z nějakého letiště jen proto, že se mi nelíbí, jak se jmenuje?

před 4390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

To máš pravdu s kterou musím souhlasit, ale pokud to půjde, tak se budu snažit vyvarovat jakémukoli kontaktu s tímto jménem. Bytostně nemám rád ty co lžou

před 4390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kohut57

Chtěl jsem emigrovat letecky, hrdost a zároveň pohrdání mi ale donutí k jinému dopravnímu prostředku.

před 4390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kohut57

Oprava: donutí mne

před 4390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ten který je

Emigruj na bicyklu,je to levný a ještě něco uděláš pro své zdraví.:-)

před 4389 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kohut57

Tak to udělal Krejčírř, jel na kole přes Polsko ven. Jen ti naši benga udělali humbuk na Slovensku a Chorvatsku , neb tam poslal své mobily. Prostě IQ nadevše, a tak to platí i o naší vládě. To je sešlost inženýrů pokroku.

před 4389 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek