ahold

Jak se vám líbí nové tarify od tel. operátorů?

Změníte operátora?
Doplňuji:
Mám na mysli čtvrtinovou cenu za neomezené volání + SMS+internet oproti dosavadní. Například Vodafon chce nabídnout zákazníkům tarif s neomezeným voláním a neomezenými SMS do všech sítí společně s 600MB datovým balíčkem bez dotovaného telefonu za cenu nižší než 700 Kč. Obdobná nabídka přitom nyní vyjde na 3299 Kč.
A ten údajný nový operátor by měl být ČEZ. Tak si myslím, že kdo si počká, ten se dočká. 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

počkám na nabídku nového operátora

Opět chybí varianta „Jiná odpověď“, čímž se anketa degraduje a zůstává jen manipulačním diktátem, bez skutečné variability.
Tarif neomezené volání za 700,– má smysl pouzy pro ty, co by jej využili.
Značná část má pouze minimální paušál (dnes cca 200 – 300 Kč), případně dobíjecí kredit s mnohými benefity a na rutinní volání soustavně posilující Skype zdarma.

Jinak skutečný průlom po dlouhých letech stagnace, způsobil vstup francouzského operátora Free mobil, (viz odkaz ve zdroji), který zároveň avizuje vstup i na ostatní trhy EU -proto ta panika a převratné změny v zamrzlých praktikách obchodní politiky tuzemských operátorů.
Kéž by podobný „dravec“ srazil na kolena i nehorázné a nejdražší bankovní poplatky tuzemských poboček nadnárodních bank (ryze české zůstaly už je 2 menší peněžní ústavy).
Potenciální uchazeči o mobilní trh – ať už ČEZ, Tesco a další, už se jen nedobrovolně přizpůsobují Klausově „neviditelné ruce trhu“.
Doplňuji:
Úplně by stačilo, pokud by konkurence konečně zrušila nemravné hovorné (2. nejdražší v EU), skryté zlodějny typu účtování každou započatou minutu, praktická nevypověditelnost 2-letých zotročujících smluv (se sankcemi za každý měsíc do vypršení smlouvy) a další relikty jednostranně nevýhodného hyenismu v neprospěch klienta.
Ač pravidelně, při jednáních s operátory, pranýřuji tyto nekalé praktiky, většinou to končí bezmocným pokrčením ramen od obchodníků na přepážkách, že je to v obchodních podmínkách, což neovlivní a např. O2 má přímo zákaz dávat kontakt na centrální ředitelství, obcodní a marketingový odbor.
Někdy výsměšně navrhnou, ať jdu k rakouské nebo německé konkurenci, přičemž vědí, že kvůli pokrytí je to technicky nemožné na rozdíl od účtu, jenž si už dnes po netu mohu založit téměř kdekoliv, což v posledních letech mnohé firmy efektivně využívají.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/mobil/298758-konkurencni-boj-vypukl-naplno-po-telefonice-srazi-ceny-t-mobile-i-vodafone.html

Další odpovědi
beer

Zůstanu u starého operátora

Už dávno mám specielní slevu od Vodafone, teď se pouze mým platbám v porovnání cenově přiblížili. Ještě počkám, jak se to vyvine, Vodafone zatím uvedl jen ten největší tarif, který mne nazajímá..
Počkat na veškeré tarify všech operátorů doporučuji i ostatním, ty menší tarify vzápětí přijdou a teprve pak bude možná ta správná volba mezi operátory.

badisko

Zůstanu u starého operátora

Tak ted nevim o co go…nemaji operatori rozdilne tarify?…jakeho operatora mas na mysli …ja Vodafone a u nej zustanu …volani do CR je za hubicku jinak pouzivam zdarma pracovni mobil…:D O2 ..

terry

Zůstanu u starého operátora

Konkureční boj stáhne dolů i ostatní tarify.

Braník

Zůstanu u starého operátora

ůdajný nový virtuální operátor bude taky od léta tento?
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/mobil/296096-retezec-tesco-spusti-v-lete-virtualniho-mobilniho-operatora.html
operátoři se dnes předhánějí v cenách a tarifech,aby tím získali lidi na svoji stranu a tím i miliony do kapsy,stručně řečeno,když nemáš paušál,budeš platit za hovory o mnohem vyšší cenu,aby se vše vyrovnalo v cenový relaci paušálu.

pusinka50

Zůstanu u starého operátora

Mám uzavřenou smlouvu a navíc na chalupě má T-Mobile největší pokrytí. Dále si myslím, že i cena těsně pod 700 Kč hodně peněz, pakliže mám doma internet na notebook, tak se paušál nevyplatí

Deli

Změním operátora

Uvažuji o změně již delší dobu. Minimálně tarifu zcela jistě, ale možná i operátora. Počkám si a pak nabídky všech operátorů porovnám.

www

Zůstanu u starého operátora

Doplňuji:
Prozatím. Nejdříve však musí všichni operátoři představit všechny svoje tarify.
Nový operátor přijde bůhví kdy, protože i on teď musí přehodnotit svoji plánovanou cenovou nabídku.

Sta67

Změním operátora

Tyto tarify mne nezajímají. Volám přes VoIP za 30hal. až 1Kč za minutu bez paušálu a závazků. Zato se mi velmi nelíbí nedávné opětovné zdražení nejlevnějšího mobilního internetu.

Bedy

Zůstanu u starého operátora

Nikam přecházet zatím nebudu. Mám U:fona (náš 4. mobilní operátor) a jsem spokojenej. Zas toho tolik neprovolám a neproesemeskuju, tak se mi ty nové „flaty“ nevyplatí.
Mám své volání za korunu a takto podobně výhodný tarif žádný jiný operátor nenabízí 😉

A souhlas s Dr.Axlem – každá anketa by měla mít i možnost typu „Jiná možnost“.

Anuket

Zůstanu u starého operátora

Mám firemní, téměř korunový paušál. A dokud mi někdo nenabídne, že za mě veškeré útraty zaplatí, nemám důvod měnit. 🙂

SteimlX

počkám na nabídku nového operátora

Margarett

no já nechtěla tarif, nechtěla jsem se vázat protože nabídky se pořád mění a když nemám žádný pracovní tarif a tak tak se to nevyplatí.takže jsem hledala mezi virtuály a vyšlo mi že mobil.cz je pro mě nejvýhodnější, tak jsem si od nich koupila za 200 stovky simku a vybrala si balíček který mi vyhovoval a mám 200MB internetu a volání za 1,90, takže internet v podstatě zadarmo k tomu co provolám