Smackdown

Jak se vám libí nenápadné navyšování daně?

Nenápadné = měsíce a roky. P.S To sem dávají odpovědi i poslanci? jak koukám nikomu nezáleží na brzoucí bídu.

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, které daně se to týká. Co říkám? Beru tak, jak to je.

Dnes ráno jsem zaslechla v rozhlase, že dojde ke snížení DPH v sektoru stravování, některých řemeslných a odborných služeb, vodného a stočného.

Jednalo se o tom už dříve ve vládě v souvislosti se zaváděním další fáze EET.

Zdroj: https://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/vlada-schvalila-zmeny-v-eet-snizi-se-dph-na-pivo-20180613.html

Další odpovědi
Drap

Nemusí se nám líbit vůbec žádné daně. Bez daní to ale nejde a stejně s tím nic dělat nemůžeme, pokud chceme využívat pouze zákonné prostředky.

ivzez

Ať se nám to líbí nebo ne, musí stát zajišťovat nějaké úkoly.
K tomu samozřejmě potřebuje prostředky, které získává z daní…

Vysoké daně sice nejsou příjemné,
ale za cenu např. bezpečnosti to podle mne stojí.

nyjono

Vzhledem k tomu, že se neustále a dlouhodobě snižuje poměr pracujících ku důchodcům, je potřeba zvyšovat příjem do státní kasy.

Např. v r. 2001 pracovali na 1 důchodce 3 daň.poplatníci.
V roce 2016 to bylo v průměru 1,75 daň.poplat­níka.
Odhad je v r. 2032 to bude 1 dúchodce na 1 daň.poplatníka.

Hlada

Které daně?