paul1

Jak se Vám líbí nejnovější poznatky o černých dírách?

Je to takový trochu divný pocit, že se v naší galaxii nalézá takovýto úkaz. Mně se líbí to zastavení času vprostřed černé díry. Něco takového by se mi moc (s ohledem na můj věk) hodilo, anebo ho aspoň přibrzdit. A ještě něco se mi v článku líbí – zařádil tu tiskařský šotek, v třetím řádku nad nadpisem „Jak je zahlédnout“ se v textu objevilo spojení „černé dírky“. 🙂
https://www.id­nes.cz/technet/­veda/nobelova-cena-fyzika-2020.A201006_112­357_veda_mla

Odpovědi
Kepler

To není nic světoborného. Když umřeme, nejen že se čas zastaví, ale dokonce úplně pro nás přestane existovat. To zase moje představa, ale nobelovku za ni nedostanu. Jinými slovy: co se děje v černé díře a co se děje po smrti se nikdy nedozvíme. „Nové poznatky“ jsou jen umělými matematickými konstrukty. Jediný opravdový poznatek je, že černé díry opravdu existují. A tím to taky končí.