zanita000

Jak se v ruštině píšou roky u čísel?

Myslím tím:
1 god
2 ?
3 ?
4 ?
5 ?

Nejlepší odpověď
Kelt

Končí li číslovka na 1, to je 1, 21 atd – dává se god. pokud končí na 2,3,4 je to goda jinak let. tedy 5 – 20 je let, 21 – 24 výrazy z god, goda, a pořád dále.
Je to v každé učebnici ruštiny. Předpokládáme, že víš, jak se řeknou čísla v ruštině.

Další odpovědi
Zbynas

marci1: ona se čistě a jasně zeptala, tak jsem předpokládal, že je NORMÁLNÍ normálně odpovědět. Ona nechtěla nechat nic zkontrolovat. (Samozřejmě domácí úkol, kde někdo chce, abysme to tu za něco spočítali, je něco jiného)

Nuk nuk

1 god
2, 3, 4, goda
5… let

marci1

Zkus něco vymyslet a my Ti to zkontrolujeme.